borislav1

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Автобусні Квитки

автобусні квитки

Культурні пам'ятки Грузії

Батумський ботанічний сад

Один з найбільших ботанічних садів світу, який був побудований в 1880 р російським вчений Андрієм Красновим і в 1912 р був відкритий для відвідувачів. 

На сьогоднішній день площа ботанічного саду займає 110 га де росте більше 5 тис рослин з усіх куточків світу. Сад побудований по принципу садів Симіраміди. Його яруси спускаються з гір до Чорноморського узбережжя. на верхніх ярусах знаходяться рослини з Гімалаїв, на середньому рівні ростуть рослини з Нової Зеландії, Австралії також є Японський сад, а на узбережжі знаходяться рослини середземноморської флори.


Аванотубані

Аванотубані - це район сірко водневих бань Тбілісі. Це унікальне місце де можна побачити купола на рівні землі, а також випробувати на собі цілющі властивості сірко водневих джерел. Перші бані тут почали з'являтися ще в 16 ст.


Батумський фонтан

Гордість Батумі - неймовірний музичний фонтан, призваний одним з найкращих в Європі. Неймовірне шоу з яскравими вогнями, цікавими візерунками і музикою створюють ілюзію "Танця води".
Кожного вечора музичний фонтан привертає до себе увагу туристів і жителів міста. Таке відчуття сюди приходить на відпочинок все Батумі.


Вардзія

Один з найстаріших чоловічих монастирів Грузії. Його ще називають "Печерний монастир", скельний монастир і замок роз. Він був побудований більше 9 ст назад, як оборонний монастир, який охороняв ущелину від загарбників з півдня.
Монастир складався з 3000 печер, які заглиблювалися в скелі на 50 м і досягали висоти 8 поверхового будинку. Монастир вардзія міг вмістити до 50 тис воїнів.
В печерах було все для тривалої оборони. На сьогоднішній день від монастиря залишилося лише 30%.


Уплісцихе

Печерне місто Уплісцихе одне з най древніших і рідкісних історичних пам"яток світу, яке знаходиться на березі річки Мктварі в 10 км від міста Горі.Вперше місто згадується в літописах в 1 ст до нашої ери і свого розквіту в IX-X столітті. В скелі було висічене ціле місто. Храми, будинки, вулиці і оточене оборонним муром. Місто Уплісцихе повністю повторювало повторювали будівлі звичної архітектури не зважаючи на не звичне будівництво. В XIII незвичайне печерне місто після нашестя військ Чінгісхана на Грузію місто пало. В XIX століті місто Уплісцихе було повністю засипане землею. Завдяки неймовірній роботі спеціалістів місто було відновлено і укріплено. Уплісцихе занесено в Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО


Сванські вежі

Сванські вежі є символом гірського району Сванеті. Це унікальні оборонні споруди часів раннього середньовіччя.Ніде в світі немає нічого подібно на ці неймовірні оборонні споруди.  Вони будувались в жилих районах і в час небезпеки жителі піднімалися на верх однієї з веж, двері зачинялися наглухо, а сходи втягувалися в середину. Ще однією функцією веж була - сповіщувальна. Коли варта однієї з веж бачили наближення небезпеки на ній запалювався вогонь. Коли вогонь помічали на інших вежа вони теж запалювали вогонь і місто за короткий проміжок часу місто було готовим до оборони.


Джаварі ( монастир святого хреста)

Монастир знаходиться в древній столиці Грузії м. Мцхета. Обов'язково відвідайте  і місто, яке має велике значення для грузинів і монастир Джаварі - один з найкращих зразків древньої грузинської культури.храм побудований в 6 ст. на крутій горі на краю скелі. Неможливо уявити мцхетські пейзажі без монастиря Джаварі.


Фортеця Нарікала

Фортеця знаходиться в старій частині Тбілісі. Її ще називають "Неприступною", серце і душа Тбілісі. Можна сказати найвідоміша історична пам'ятка, яка височіє на гребні гори Мтацмінда звідки відриваються неймовірні краєвиди на Тбілісі.
Побудову фортеці відносять до 4 ст н е. В 18 ст нижній рівень бастіонів було знесено, а землетрус 1826 року зруйнував фортецю повністю, яку так і не відбудовували.
В 1990 р на території фортеці Нарікала було відновлено церкву св. Миколай 12 ст.


Сіонський собор

Сіоні чи Сіонський собор побудований в 6ст н е на березі річки Кури в старій частині Тбілісі і є головним храмом Міста. Храм названий на честь Сіонської гори і посвячений на честь Успенської Присвятої Богородиці.
В 6 ст храм був зруйнований арабами і лише в 12 ст Давида 4 будівельник відновив храм


Старе місто Тбілісі

Старе місто Кала або "Дзвені Калакі" знаходиться в старій частині сучасного Тбілісі. В 12 ст це і було місто Тбілісі. Старе місто поділяється на дві частини верхнє місто - "Земокала" і нижнє місто - "Квемокала" по відношенню ріки Куре, яка протікає у підніжжя гори Мтацмінда.
Тут ви побачите справжнє середньовічне місто з вузькими мови ними камінням вуличками, середньовічні будинки з глини та цегли. В старому місті знаходиться багато знакових історичних місць і будівель : фортеця Нарікала, храм Метехі і Норашен, палац цариці Даріджан "Сачино", сірководневі бані.


Гергетська церква

Храм знаходиться на правому березі річки Чхері у підніжжя гори Казбегі. Гергетська православна церква була побудована в 15 ст і є єдиним христово-купольним храмом в області Хеві. Вважається що колись, коли на країнузагрожувала небезпека, то всі коштовності та реліквії з Мцхета перевозили сюди. В радянські часи церква була закрита і тільки недавно храм відновив свою діяльність.Rambler's Top100
Metrika counter