lv1

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Автобусні Квитки

автобусні квитки

День святого Валентина

Існує безліч свят, котрі змушують нас посміхатись, радіти та веселитись. Ми любимо святкувати, а ще й коли це свято приносить нам стільки задоволення - неможливо його оминути. Зараз ми говоримо про свято, котре лише нещодавно набуло популярності в нашій країні — День святого Валентина. Мало просто подарувати коханій чи коханому букет троянд чи коробку смачних цукерок, варто також знати, звідки пішло це свято, чому воно називається саме так та які традиції пов'язані з цим днем. Про все це ми і спробуємо вам розповісти.

Історія заснування свята

Є декілька версій того, звідки та завдяки кому пішло це свято. За однією з них назва цього дня пішла від Єпископа Валентина який проживав у містечку Терне поблизу Риму. Він був страчений близько 197 р.н.е. В цей час якраз тривало переслідування імператора Аврелія та його численних прихильників.

Скільки людей — стільки думок. Якби ви не ставились до Дня Святого Валентина, з тим, що отримувати та дарувати подарунки приємно — не посперечаєшся! Зробіть у цей день вишуканий та оригінальний подарунок — вирушайте до Львова!

Другою, та найрозповсюдженішою легендою є те, що свято назване в честь святого Валентина який мешкав в Римі. В часи правління імператора Клаудіуса були заборонені шлюбні церемонії, адже вважалось, що неодружені чоловіки стають кращими солдатами, а метою імператора було зібрати велику армію молодих чоловіків. Священник Валентин Ослухався наказу імператора та таємно проводив шлюбні церемонії, за що і був страчений 14 лютого 267 року. Можливо це і залишилось би без уваги, якби не стався один дивний випадок, котрий і надав цій легенді певної таємничості. Доки священник очікував страти, його постійно відвідувала сліпа дівчина, котра була донькою одного з тюремників. В день перед виконанням смертельного вироку ( Валентина обезголовили) священник залишив дівчині лист, котрий підписав “від твого Валентина”. У день страти дівчина, котра прийшла провести останні хвилини разом зі священником дивним чином прозріла і змогла самостійно прочитати послання. Чи сталось все саме так як говорить легенда, ми, на жаль, ніколи не дізнаємось, але те, що дівчина прозріла десь приблизно в цей час, тому хочеться вірити що саме так усе і було.

Аж через 200 років, римський папа Гелесій відзначив цей випадок і назвав його чудом. Завдяки цьому Валентина канонізували та перезаховали у церкві Святого Праскедіуса в Римі.

Як було насправді досі невідомо, але це надзвичайно гарна легенда і людина, котра допомагала людям навіки об'єднатись ставши чоловіком і дружиною, навіть ризикуючи власним життя — заслуговує поваги і відзнаки.

Історія виникнення листівок “Валентинок”

Історія виникнення валентинок бере свій початок у 1415 році, коли герцог Орлеанський Чарльз відправив листа своїй коханій, котру ув'язнили у Лондонському Тауері і підписався “твій Валентин”. Саме після цього, усі закохані, які змушені були таємно зустрічатись почали підписувати свої любовні послання таким чином.


На початку 19 ст. валентинки виглядали досить громіздко і робились власноруч. Це обходилось досить дорого, тому у 1840 році 19ти річна Естер Хауленд переконала свого батька, книговидавця, спробувати зробити макет валентинки відносно не великого розміру, мережану та декоровану, щоб згодом поставити її на масове виробництво. Не без зусиль вдалось дівчині і переконати брата пропонувати відвідувачам таку диковинку. На диво, результат перевершив усі сподівання. Дуже швидко такі валентинки набули популярності і щорічний прибуток від їх продажу сягав $100 000. В даний момент у лютому щорічно закохані усього світу купують понад міліард таких зворушливих та відвертих листівок.

Традиції пов'язані з Днем Валентина або хто що дарує коханим

В Україні поки немає своїх традицій щодо святкування дня закоханих тому у нас в країні у цей день дарують різноманітні подарунки. Це можуть бути як ласощі чи сувеніри, так і дорогі подарунки у вигляді коштовностей чи турів для закоханих.


В Італії у цей день дарують солодощі. Прийнято вітати свою другу половинку шоколадом у формі серця, цукерками та печивом. У США дуже схожа традиція, колись найкоштовнішим дарунком у цей день вважались марципани, котрі виготовляють з цукру, а він раніше коштував дуже дорого. Згодом у Америці налагодили виробництво карамелі, на котрій писали слова кохання, а вже згодом такі подарунки почали пакувати у коробочки з картону у вигляді серця.

Франція дає можливість вибирати з великого числа презентів, адже на день Валентина тут дарують білизну, романтичні подорожі, лотерейні квиточки, цукерки та солодощі у формі сердечок. А ще саме у Франції в цей романтичний день всі закохані чекають від свого обранця пропозицію руки та серця, так повелось, що саме у свято Валентина багато чоловіків наважуються освідчитись своїй обраниці.

Цікава традиція існує у Голландії, адже у цій країні подарунок робить чоловік і зазвичай прийнято дарувати шовкову сукню. А ще в цій країні у день Валентина жінка має право освідчитись чоловіку і якщо його така новина не порадує, то він мусить зробити жінці подарунок. Ось такий цікавий звичай.

Ще одна країна із незвичними для нас традиціями — Англія. Саме в Англії прийнято вітати з Валентином не тільки свою другу половинку, але й усіх домашніх улюбленців від кішечок і собачок, до коней. Найчастіше у цій країні дарують м'які іграшки.

У Японії теж є певні незвичні для нас традиції — День Валентина перетворили на суто чоловіче свято і саме жінки мусять дарувати чоловікам подарунки. Існує певний звичай, що і кому дарувати. Жінки обирають для чоловіків різні потрібні їм речі, такі як гаманці, чи засоби для гоління, а ось вже від того, ким чоловік доводиться жінці, залежить який шоколад вона йому подарує. Існує декілька видів цих солодощей, один дарують братам, друзям і колегам, а інший виключно коханим.


Ось в Уельсі заведено вирізати ложечки з дерева та прикрашати їх різноманітними сердечками, замочками та ключиками. Це показує вашій коханій людині, що їй все ж вдалось знайти ключ до вашого серця.

Не у всіх країнах так традиційно вважають що цей день — день закоханих. У Німеччині, наприклад, у цей день правлять спеціальний молебень у капличках, а люди прикрашають їх червоними стрічками, адже вважається що саме 14 лютого день душевно-хворих людей.

Варто відзначити що день Валентина не скрізь святкують саме у лютому. Наприклад в Іспанії день закоханих відзначають 1 травня і саме тоді серед найпривабливіших дівчат обирають королеву краси, а ось в Бразилії це свято перенеслось на 12 червня.

І на останок хочеться сказати, що нам повезло жити в країні, де таке романтичне свято дозволено розділити з коханими людьми, адже є країни, в яких заборонено святкування Дня Валентина. До них відноситься Іран та Саудівська Аравія.

Кохайте та будьте коханими, адже це так чудово!


Rambler's Top100
Metrika counter