yab

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Каплиця Боїмів

Ця неймовірна будівля є окрасою Катедральної площі з провулку біля якої відкривається неймовірний краєвид на Площу Ринок та міську Ратушу. 

Каплиця Боїмів - це сімейна каплиця збудована львівським курцем з Угорщини Георгійом Боїмом. Купець розбагатів на торгівлі вином. Після отримання громадянства Львова та посаду бургомістра вирішив збудувати родинну каплицю небувалої краси. Будівля була побудована за проектом архітектора з Вроцлава Бемера.

Цікаво, що каплиця, яка була практично закінчена до 1611 року, була освячена лише в 1615 році. Напевно, що причиною тому була пишність каплиці. Боїм, начебто будував не сімейну похоронну каплицю, а хотів показати всім своє багатство і свої амбіції. Це зачепило багатьох, в тому числі і архієпископа Яна Замойського, який в цей час будував свою, скромну, каплицю. І каплицю Боїмів освятили тільки після його смерті.

 Каплиця побудована в стилі маьнєризму. Західний фасад будівлі був повністю покритий білокам'яним різьбленням. Пісковик з якого побудована каплиця за століття увібрав в себе пил і кіптява міста та набув чорного кольору.

Перший ярус фасаду має вікна, праворуч і ліворуч від входу знаходяться фігури св.Петра і св.Павла, над вікнами зображені пророки старого завіту. 

На фасаді будівлі з боку вулиці Галицької зображені оригінали портретів Боїма та його дружини. Третій фасад має чудовий рельєф, що зображає Георгія Змієборця.

Завершується каплиця куполом. На куполі є барабан на яком статуя сидячого Ісуса Христа в Гевсиманському саду. У живописі ця тема широко представлена, а ось в скульптурі вона рідкість, просто унікальна. За цим каплицю ще називали Огруйцовою — від польського слова «ogrojec» — сад. 

Зараз каплиця Боїмів, в якій зберігся чудовий інтер'єр, належить картинній галереї.

 

Статі про Туризм

Як підготуватись до цікавої і зручної подорожі

Останнім часом все більше людей відмовляється від традиційних екскурсійних програм і подорожує самостійно. Це чудовий варіант для тих, в кого є автомобіль – ви можете самі організувати для себе маршрут поїздки, не залежати від екскурсій та вільно відхилятися від плану.


У Львові відбудеться «Lviv Yoga Day»

17 та 18 червня у Львові відбудеться «Lviv Yoga Day» наймасовіше дійство гармонії, спокою та творчості, на честьсвяткування Міжнародного Дня Йоги


Міжнародний день музеїв у Львові!

2017-05-18 - 2017-05-31

З 18 травня разом з усім світом Львів відзначає Міжнародний день музеїв!  Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».


Віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону

Компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України випустила віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Rambler's Top100
Metrika counter