lv1

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Автобусні Квитки

автобусні квитки

Музей етнографії та художнього промислу

Адреса: м. Львів, проспект Свободи, 15

Тел.: +38(032) 297-01-57, +38(032) 297-10-69

Графік роботи: З 11:00 до 17:00 год. (Каса до 16:30).

Вартість вхідних квитків: для дорослих – 10 грн. для дітей та студентів – 5 грн.

Музей був створений у 1951 році шляхом об’єднання двох великих музейних осередків у Львові – Міського промислового музею (заснований 1874 року) і музею Наукового товариства ім. Т. Шевченка (1895 року).

Довгий час музей етнографії та художнього промислу у Львові був єдиним музеєм на теренах України, де зберігали коптські тканини — вироби перших християн Північного Єгипту. Мізерну кількість коптських тканин має лише Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві. У музеї зберігається одна з найбагатших у Європі колекція годинників XVI-ХХ ст.

Колекція музею нараховує 17 фондових збірок, у яких зібрано понад 83 тис. пам’яток. Основна експозиція розташована у приміщенні колишньої Галицької ощадної каси. Тут представлено пам’ятки матеріальної та духовної культури українців, господарські знаряддя, народні художні промисли ХІХ – початку ХХ ст.

Окрім постійних експозицій у музеї періодично проходять тимчасові виставки. Експозиція поділяється на два відділи: етнографічний (понад 44 тис. експонатів) і мистецького промислу (понад 28 тис. експонатів). Експозиція музею представляє також європейські та українські меблі, тканини, гобелени, народна кераміка, вироби із металу, порцеляни та фаянсу від часів Ренесансу до початку ХХ ст. Музей має також зразки порцеляни найвідоміших західноєвропейських мануфактур, таких як Майсенська, Берлінська, Віденська, Севрська мануфактури. 

Особливе місце в експозиції займає колекція годинників, найбільша та найцінніша в Україні. Близько 450 пам'яток репрезентують різні європейські країни, епохи, стилі, майстрів.

У музеї ви зможете оглянути колекцію художнього скла ХVI - поч. ХІХ ст., графіки, колекцію коштовностей та колекцію художнього металу  ХVI - ХХ ст.


Rambler's Top100
Metrika counter