chokolad

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких - одна з найяскравіших історичних споруд Львова. Імпозантний три поверховий палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Будівля була побудована в 1890р за проектом французького архітектора Луї д'Оверню на замовлення намiсника королiвства Галичини і Лодомерiї графа Альфреда II Юзефа Потоцького (1817-1889). Будівництво тривало 2 роки пiд наглядом та деякою коректурою львівського архітектора Юліана Цибульського. Загальна площа будівлі становить 3200 м кВ.

Палац побудований в стилі "барокового класицизму", який ще часто називають прикладом архітектури короля Луї XVI. Від головного вестибюльного входу відходять два коридори в різні боки. Правий коридор закінчується господарськими кімнатами, а лівий кімнатами для гостей та має вихід на терасу і в сад.

На першому поверсі знаходиться 4 зали (Червона, Дзеркальна, Голуба, Кабiнет Ордината) та каплиця з іконою Львівської Богородиці (XV ст.). Зали оздоблені штучним мармуром, ліпниною, дзеркалами та позолотою. Каміни виготовлені з мармуру прикрашені позолоченою бронзою.

Другий поверх призначався для господарів і їх потреб, а на третьому поверсі знаходилися спальні для гостей. У палаці немає парадних сходинок, які були характерними для споруд такого типу, їх замінюють функціональні, малогабаритні сходи.

У 1915 році палац перейшов у спадок сину графа Романа – Альфреду III Антонію Потоцькому. Він збирався його продати або ж здавати в оренду. 

В 1918 р під час боїв палац було пошкоджено. Його відреставрували по закінченню війни в 1919 році і планували зробити резиденцію країн Антанти.

22 листопада 1919 року на палац впав американський літак льотчика Едварда Ґрейвса  під час показових польотів на честь першої річниці зайняття міста поляками. Це спричинило пожежу на верхньому поверсі і був зруйнований дах будівлі. 

Граф  подав позов до суду про відшкодування і виграв його. В 1921 р отримав фінансову компенсацію від польської держави.

В період німецької окупації в палаці розташовувався штаб італійської армії. А граф Альвред ІІІ покинув місто і оселився в  Ланьцутському маєтку. В цей період в маєтку був розквартирований штаб італійської армії.

З 1945 по 1972 р радянська влада палац передала Інституту геології і геохімії горючих корисних копалин АН УРСР. З 1972 р. тут розміщувався Палац урочистих подій. В 1973-1975 рр в палаці проводили реставраційні роботи з частковою реконструкцією приміщень. 

В 1978 р на території палацу режисером Георгіем Юнґвальд-Хількевичем були зняті сцени відомого і для багатьох улюбленого фільму “Д’Артаньян та три мушкетери” за мотивами роману Олександра Дюма – батька “Три мушкетери”. В 2007 р  відбулися зйомки продовження пригодницького фільму “Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні”, де також крупним планом відзняте подвір’я та інтер’єр палацу Потоцьких.

В 2000 році палац Потоцьких був переданий Львівській галереї мистецтв.  Експозицiя галереї розташована на другому поверсі, де можна побачити зал античного мистецтва, європейське мистецтво 14-18 ст., полотна М. Базаїтi, Я. Цуккi, С. Рiччi, Ж.-Е. Лiотара, Ж. Герена, Ф. Гойї тощо.

На першому поверсі розташована каплиця з чудотворною іконою Львівської Богородиці (15 ст.).
У палаці часто відбуваються конференції, презентації, концерти класичної музики та зустрічі політиків.
Графік роботи
У літній період: з 11.00 до 18.00 (Каса до 16.00).
У зимовий період: з 10.00 до 17.00 (каса до 16.00).
У неділю: з 12.00 до 17.00 (Каса до 16.00).
Понеділок вихідний

Статі про Туризм

Як підготуватись до цікавої і зручної подорожі

Останнім часом все більше людей відмовляється від традиційних екскурсійних програм і подорожує самостійно. Це чудовий варіант для тих, в кого є автомобіль – ви можете самі організувати для себе маршрут поїздки, не залежати від екскурсій та вільно відхилятися від плану.


У Львові відбудеться «Lviv Yoga Day»

17 та 18 червня у Львові відбудеться «Lviv Yoga Day» наймасовіше дійство гармонії, спокою та творчості, на честьсвяткування Міжнародного Дня Йоги


Міжнародний день музеїв у Львові!

2017-05-18 - 2017-05-31

З 18 травня разом з усім світом Львів відзначає Міжнародний день музеїв!  Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».


Віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону

Компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України випустила віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Rambler's Top100
Metrika counter