spa1

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Автобусні Квитки

автобусні квитки

Загальна інформація про Грузію

Столиця - Тбілісі
Офіційна мова - грузинська
Площа - 69 700 км?
Населення - 4 385 400 (перепис 2005 р)
Валюьта -  ларі (?) (GEL)
Часовий пояс -  Грузинський час (UTC+4)
Найвища точку Грузії - Шхара (5068 м. над рівнем моря) 

Прапор Герб

Гру?зія (груз. ?????????? МФА: [s?k??rt?v?l?]Сакартве?ло) — невелика держава на материку Євразії. Це надзвичайна країна де тісно переплітаються самобутня култура та історія і все це завдяки дуже привітному народові. Країна межує з Росією, Азербайджаном, Вірменією, Туреччиною. На сході країну омивається Чорним морем. Більша частина території Грузії гориста. Більше 87 % території займають гори і передгіря Кавказу та всього 13% низини та рівнини. Грузія - це країна неймовірних снігових вершин та бурхливих гірських річок.

Клімат Грузії

Клімат Грузії створює ідеальні умови для відпочинку в любу пору року. Все завдяки Кавказькому хребту, який надійно захищає від холодних повітряних масс.

На заході країни панує субтропічний клімат, а на сході - перехідний від субтропічного до помірного.

Середні температури  в січні від +3С до -9 С на колхідській низовині та в Аджарії, -2С в Іверійській западині.  В гірській місцевості Сванеті і Джавахеті температура зимою може опускатися до - 20 С.
Літо в Грузї жарке і тривале. Середня температура серпня + 23С - +26С.  В горах літом тепература +4С - +6С.

Міста і Курорти Грузії

 • Абастумани
 • Бакуриани
 • Батуми
 • Боржоми
 • Вардзиа
 • Гелати
 • Гудаури
 • Квариати
 • Кутаиси
 • Мцхета
 • Рустави
 • Тбилиси
Booking.com

Туристичні памятки Грузії

В Грузії налічується понад 10 тисяч рукотворних і природних пам"яток історії і культури країни. Що стосується рукотворних об'єктів, то в Грузії їдуть, щоб подивитися: монастирі, храми, замки, фортеці, а так само  мегаліти  і деякі інші археологічні об'єкти. Найдавніші із збережених памяток архітектури належать до I тисячоліття до нашої ери - I століття нашої ери. Це акрополь в Мцхеті, царська резиденція в Армазісхеві. Зразками грузинської архітектури раннього середньовіччя служать місто-фортеця Уджарма (V століття), городища з фортецями Накалакеві, Шорапані і Сканда, храми в Картлі (V-VI століть). До XI-XII століть відносяться оборонні споруди в Дманісі, Самшвілде, храми Баграта в Кутаїсі, Болнісській Сіон (V ст.), Джварі (VI ст.), Светіцховелі (XI ст.) В Мцхета, печерне місто Вардзія (XII ст.) .

 Грузія не Франція і не Англія, і не варто шукати тут Версалі. Ви побачите сильно зруйновані фортеці приблизно XV століття, побачите храми X, XI, XII століть і давніші, але тут ви не знайдете яскравості класицизму або бароко. Ваша подорож буде нагадувати археологічну експедицію, де уява буде добудовувати картину минулого по небагатьом вцілілим уламках. Історія Грузії трагічна, і її пам'ятки цілком це відображають. Буває так, що історична споруда зникла назавжди, і залишилося одне місце - приклад тому фортеця Бахтріоні .

Замки та фортеці Грузії
Ананурі Аспиндза Ацкурі Біртвісі Гремі
Квемо-Чала Клдекарі Ксана Манаві
Минда Модінахе Нарікала Петре Поладаурі Парцхісі Рабат Тамаріс
Тмогві
Хорнабуджі Чаквінджі Чапала Шорапані ШхепіКрім рукотворних пам'яток є ще й природні. Колись в Грузії була одна велика і знаменита печера - Афонская в Абхазії, але після війни вона стала недоступна. Для туристів дві нові - це печера Сатаплі і набагато більша печера Прометея. Обов"язково потрібно відвідати, тим більше, що це не складно - обидві знаходяться неподалік Кутаїсі. 


Rambler's Top100
Metrika counter