dennezaleznosti3

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Шпаргалка для туристів: пляжі Туреччини

Не знаєте де і на якому куроті який пляж? Та і особливо нема бажання запамятовувати?

Пропонуємо вам в допомогу зручні карти Анталійського і Егейського узбережжя з основними курортами і типами пляжів.

Близько 100 пляжів в Туреччині відзначені міжнародною нагородою чистоти «Блакитний прапор»

Узбережжя Туреччини поділяють на Анталійське та Егейське. Всі пляжі, за винятком диких, обладнані душами, кабінками для перевдягання, туалетами, лежаками, парасольками, кафе.

Більшість готелів 3 *, 4 * і 5 * мають власні пляжі, деякі готелі 2 * і 3 * пляжі орендують і надають відпочиваючим лише безкоштовні лежаки і парасольки.

У анталійском регіоні пляжі, що належать готелю, надають послуги безкоштовно, якщо готель працює за системою Все Включено. Якщо готель працює на системі FB (Три разове харчування)  - кафе на пляжі, лежаки і парасольки платні.

Також в Туреччині є і муніципальні пляжі, вхід - без коштовний, лежаки і парасольки в середньому 5-10 турецьких лір. Деякі приватні пляжі надають користування парасольками і лежаками за умови покупки їжі в пляжному кафе (найчастіше зустрічається в Мармарисі). 

Вартість оренди починається від 10 турецьких лір за пару лежаків і парасольку (~ 4,5 $)

У Туреччині є і нудистські пляжі. Офіційний нудистський комплекс розташований на південь від Кемера. Він знаходиться у відокремленій бухті, неподалік від якої розташовано античне поселення Фазеліс. Нудистський пляж є також поруч з містом Бодрум і носить назву «Бухта оголених». 

Туристам слід нагадати, що на багатьох пляжах Туреччини заборонено купатися після заходу сонця через відсутність рятувальників.

Варто відзначити, що узбережжя часто відрізняється навіть у сусідніх селищах, тому, краще перевірити інформацію, що пляж піщаний. 

 

Анталійське узбережжя

На Анталійському узбережжі розташовані такі курорти, як Анталья, Аланья, Белек, Кемер і Сіде. Пляжі на цих курортах в основному піщано-галькові і, в основному, приватні, при готелях.

Більшість пляжів на узбережжя належать готелям і тому безкоштовні для постояльців цих готелів. Але також є і громадські пляжі, наприклад: район Аланья і Лара (Анталья), Інжекум (Сіде), центр Аланії і центр Кемера, в Белеку 95% пляжів належать готелям.

Аланья

У Аланьї переважно вулканічний тип узбережжя, тому там природні кам'яні плити і великі камені при заході в море, хоча сам пляж піщаний.

Більшість пляжів в районі Аланії - кам'янисті, покриті великої або дрібною галькою. Хоча й тут є піщані пляжі. Один з них знаходиться в  Інжекум (Сіде) , інший - поруч з містом Аланья. У самому місті пляжі піщані, широкі, але захід у воду може бути досить небезпечним, особливо для маленьких дітей. У місцях входу у воду є валуни, покриті слизьким мулом і тріщини в каменях. У селищі  Конкаль і Карабурун можна зустріти так звані «плітокамні». 

Анталья

В Антальї зустрічаються пляжі як з піщаним, так і з галькові покриттям. Готелі, які знаходяться в самій Антальї, розташовані на скелястій частині берега. Тут штучні насипні піщані пляжі, до яких потрібно спускатися на спеціальному ліфті або по сходах. У західному окрузі Анталії, районі  Коньялти , розташований муніципальний пляж, покритий білою галькою. У селищах  Кунду  і  Лара  - широкі рівні пляжі, покриті золотистим піском. Захід у море на цих пляжах дуже комфортний, дно пологе, без каменів. На інших пляжах - бетонні платформи. 

Белек

Пляжі Белека покриті крупним піском, вхід в море - пологий, що підійде для відпочинку туристів з дітьми. Проте, зазначимо, що захід у море може бути гальковим. 
У Белеку є безліч пляжів, відзначених Блакитним прапором.  


Кемер

У Кемері пляжі галькові, камені в основному великі. Варто бути акуратніше в районі Кириши і Бельдібі, там галька дрібна, але гостра, необхідно пам'ятаи про спеціальне взуття. Деякі готелі на своїх пляжах влаштовують насипну покриття з піску. 

У місті Кемер є платний пляж  Moon Light  з насипним піском.


Манавгат

У Манавгат є піщані і галькові пляжі. Зустрічаються також скелясті пляжі з чистою водою, сюди приваблюють шанувальників дайвінгу. 


Сіде

У регіоні Сіде пляжі дуже різноманітні. Тут є природні та насипні піщані пляжі, пляжі з дрібним гальковим покриттям, кам'янисті і обривисті ділянки. У селищі Сіде і його околицях пляжі піщані. Захід у море переважно плавний. Але варто бути акуратніше, захід у море не пологий і скрізь дрібна галька, а ліворуч від готелю  Selge Beach Resort  - плита. 

У селищі  Кумка  - пісок і плавний вхід в море. Для відпочинку з дітьми підійде пляж готелю  Kamelia World: Selin 5 *  і прилеглих готелів в  Чолакли. 

Інформацію по пляжах  Кизилача  потрібно уточнювати у кожного готелю окремо. 

У селищі  Кизилот  пляжі неширокі, піщано-галькові. Але в деяких місцях при заході в воду зустрічаються великі валуни і слизькі кам'яні плити. Море часто неспокійний. 

 

Егейське узбережжя 

Егейське узбережжя

Егейське узбережжя ділиться на курорти Бодрум, Кушадаси, Мармарис, Фетхіє. Пляжі тут в основному піщано-галькові і можуть бути як громадськими, так і приватними. Інфраструктура пляжів добре розвинена: на приватних пляжах, найчастіше, шезлонги і парасольки безкоштовні, а на громадських надаються за додаткову плату. 


Бодрум

У Бодрумі пляжі широкі, найближчі до міста - піщано-галькові. Є і суто піщані, і чисто галькові, і платформи.

Деякі готелі (Rixos Premium, Vogue Bodrum, Golden Savoy, Oriental Mandarin) створили собі штучні пляжі - бетонні платформи, засипані піском. У цій частині узбережжя берег обривистий, тому глибина починається практично в декількох кроках від берега.

Найбільш популярні пляжі:

  • Піщані і і галькові ділянки  Бардакчі і Бітез,  довгий пологий захід у море на пляжах  Гюмбет.
    На території  Торби  зустрічаються кілька відокремлених бухт. Узбережжя з піщано-гальковим покриттям. На багатьох ділянках побудовані платформи з дерева. 
  • Пляж  Тургутрейс  - 5 кілометрів дрібного піску. В околицях села Кадікалесі берег покритий піщаними дюнами, а на інших ділянках пляжу до моря підступають обривисті скелі.  


Кушадаси

Пляжі в основному піщані, але є і платформи. Знову ж необхідно звернути увагу на опис пляжу біля кожного готелю. 

Міський пляж  з кам'янистим узбережжям розташований в центрі міста. У 10 хвилинах їзди від міста на автобусі знаходиться  «Жіночий пляж»  - піщаний пляж з великим вибором водних розваг, закусочних і ресторанів. Найпопулярнішим на курорті вважається «Довгий пляж»,  що знаходиться в 6 км від центру, де розташовані готелі 4-5 *, безліч кафе і ресторанів. 


Мармарис 

У регіоні Мармаріс невеликі пляжі, в основному, піщані (пісок привозний) з пологим заходом у воду (часто галька). У містечку  Памуджак  влаштовані бетонні пляжі-платформи, засипані піском. Практично всі пляжі в Мармарисі невеликого розміру і вузькі.

Вхід на міський пляж  Узуняли  без коштовний і розташований всього в декількох хвилинах ходьби від центру міста. Піщаний пляж Клеопатри - один з кращих в околицях Мармариса, розташований він в 16 км від курорту, на острові Седир (піщаний  пляж Клеопатри також є в Аланьї). Пляж  Турунч   - чистий і доглянутий, з пологим заходом в морі, розташований в безвітряної бухті, де, відповідно, немає хвиль, що ідеально підходить для відпочинку з дітьми. Пляжі в Ічмелер  краще, ніж в Мармарисі, там же розташований пляж  Nirvana Beach , який співпрацює з декількома готелями, а в нічний час перетворюється на одну з найпопулярніших дискотек Мармаріса. 


Сарігерме

Міський піщаний пляж обладнаний зонами барбекю. Пісок дрібний, вхід в море пологий. Пляж оточений скелями, тому на пляжі тихо і безвітряно, що добре підійде для відпочинку з дітьми.


Фетхіє

У Фетхіє велика частина прибережної зони покрита піском. Головна природна пам'ятка - блакитна лагуна недалеко від курортного селища  Олюденіз .Широка коса білого піску, що йде далеко в море, носить назву «Черепаший острів». Пляжі на цьому узбережжі невеликі, вони являють собою затишні бухти або лагуни, до багатьох з яких можна дістатися лише по морю. Тут купаються навіть у зимовий сезон.

Статі про Туризм

Як підготуватись до цікавої і зручної подорожі

Останнім часом все більше людей відмовляється від традиційних екскурсійних програм і подорожує самостійно. Це чудовий варіант для тих, в кого є автомобіль – ви можете самі організувати для себе маршрут поїздки, не залежати від екскурсій та вільно відхилятися від плану.


У Львові відбудеться «Lviv Yoga Day»

17 та 18 червня у Львові відбудеться «Lviv Yoga Day» наймасовіше дійство гармонії, спокою та творчості, на честьсвяткування Міжнародного Дня Йоги


Міжнародний день музеїв у Львові!

2017-05-18 - 2017-05-31

З 18 травня разом з усім світом Львів відзначає Міжнародний день музеїв!  Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».


Віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону

Компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України випустила віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Rambler's Top100
Metrika counter