23

Jan
2013

Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні

Розміщене від: підтримка/ 656 0

У списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні налічується шість найменувань (станом на 2011 рік): п’ять культурних об’єктів та один природний. Із них – Собор Святої Софії у Києві та Києво-Печерська лавра визнані шедевром творчого людського генія . В даному списку об’єкти розташовані в порядку їх додавання до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

1.Київський Софійський собор

Kiev Sofiakathedraal

Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський Собор — християнський собор в центрі Києва, пам’ятка української архітектури та монументального живопису 11—18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.

2.Києво-Печерська лавра

Kijow lawra pieczerska

Успенська Києво-Печерська лавра — одна з найбільших православних святинь України, визначна пам’ятка історії та архітектури, а також діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври. З часу свого заснування як печерного монастиря у 1051 році Києво-Печерська лавра була постійним центром православ’я на Русі. Разом із Софіївським собором вона занесена до Світової спадщини ЮНЕСКО. На території Верхньої Лаври діє «Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник», якому було надано статус національного у 1996 році. Монастирське життя зосереджене на території Нижньої лаври. Обидві частини Лаври відкриті для відвідувачів. Києво-Печерську лавру занесено до Семи Чудес України у 2007 році за результатами голосування експертів та користувачів Інтернету.

3. Ансамбль історичного центру Львова

Панорама центра Львова

Історичний центр Львова  — перший район Львова, де було засновано місто, яким воно довгий час обмежувалося, і звідки розвивалося; політичний, економічний і культурний центр Львова. Найдавніша частина Старого міста занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ви маєте змогу ознайомитись з цим неповторним містом в одному з наших турів.

4.Пункти геодезичної дуги Струве

Hammerfest Meridianstein

Дуга Струве («Російсько-Скандинавська дуга») — мережа з 265 тріангуляційних вимірювальних пунктів, які утворювали 258 тріангуляційних трикутників, а також 60 додаткових пунктів. Служила для визначення параметрів Землі, її форми та розміру.

5. Букові праліси Карпат

Beskidy Bieszczady

Букові праліси Карпат — транснаціональний серійний природний об’єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі завдовжки 185 км. Простягається від Рахівських гір та Чорногірського хребта в Україні на захід Полонинським хребтом до гір Буковські Врхи (Bukovsk? vrchy) та Вигорлат (Vihorlatsk? vrchy) у Словаччині.

6.Резиденція Буковинських митрополитів

University of Chernivtsi

Побудована на місці старого єпископського палацу в 1864–1882 рр. Нині тут розташувались центральні корпуси Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Митрополича резиденція з’явилася завдяки зусиллям єпископа Євгена Гакмана.