dennezaleznosti3

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Тараканівський форт

Місце знаходження: с.Тараканів Рівненська область

Дати створення: 1873-1890 рр.
Загальна площа будівлі 4 га і має 7 підземних рівнів
Як дістатись: 
Громадським транспортом: Від Дубно до с.Тараканів (5 км) можна дістатись на автобусі "Дубно-Радивилів". Автобус відправляється з Автовокзалу (вул.Забрамна 26) в 20 ходьби від Дубенського замку або на таксі. 
Автомобілем: Форт розташований поруч з автострадою М6 (Київ - Чоп)

Від зупинки в с.Тараканове повертаємо на ліво і йдемо через ліс грунтовою дорогою.

Тараканівський форт або Дубенський форт - військова оборонна споруда, яка була збудована в 19 ст. урядом царської Росії для захисту залізниці Львів-Київ після третього поділу Польщі.

Автором проекту історики вважають військовий інженер-полковник Борисов. Він ж і очолив будівництво. Згодом будівництвом керував інженер-полковник Баумгартен.

Форт збудований у Формі ромба зі сторонами до 240 метрів. Ззовні він оточений земляними валами та глибоким ровом. 
В центральній частині форту була збудована двоповерхова казарма. В ній були житлові, складські та господарські приміщення, а також кабінет коменданта форту. Де казарми форту ведуть чотири підземні ходи, які починаються під другим земляним валом. Внутрішня оборона складалася з 105 "безпечних казематів" в яких було обладнано склади, лазарет, операційна, дезінфекційні камери, морг, туалети і колодязі. Щоб до них потрапити нападникам потрібно було пройти подвійну лінію оборони та не потрапити в жодну з пасток, яких було досить багато підготовлених для не проханих гостей в лабіринтах будівлі.
Дубенський форт був добре оснащений далекобійними гарматами також в казематах форту розміщувався гарнізон з 800 солдат.

На будівництво цього військового інженерного дива Російський уряд виділив 66 мільйонів рублів.

Однак за іронією долі Дубенський форт так і не був жодного разу використаний за призначенням за ради якого його будували. 
В 1900 році шедевр військово-інженерної думки було перетворено на склад, а згодом на в'язницю.
 Після того як російські війська покинули форт зв'язку з тим що лінія фронту сильно змістилась. У 1915 році його зайняли австрійські війська.  В 1916 році російські війська під час Брусиловського прориву штурмували свій ж форт, в якому була укріплена 4-та австрійська армія. В цих боях загинуло 200 австрійських солдатів, яких було поховано біля форту.

Сьогодні Тараканівський форт живе своїм життям. У літній період  майже щодня зустрічає туристів. Під час відвідування будьте обережні лабіринти форту не пробачають до себе необережного ставлення. Травмуватися або заблукати навіть з ліхтариком досить легко.

Тараканівський Форт Тараканівський Форт Тараканівський Форт Тараканівський Форт 

Статі про Туризм

Як підготуватись до цікавої і зручної подорожі

Останнім часом все більше людей відмовляється від традиційних екскурсійних програм і подорожує самостійно. Це чудовий варіант для тих, в кого є автомобіль – ви можете самі організувати для себе маршрут поїздки, не залежати від екскурсій та вільно відхилятися від плану.


У Львові відбудеться «Lviv Yoga Day»

17 та 18 червня у Львові відбудеться «Lviv Yoga Day» наймасовіше дійство гармонії, спокою та творчості, на честьсвяткування Міжнародного Дня Йоги


Міжнародний день музеїв у Львові!

2017-05-18 - 2017-05-31

З 18 травня разом з усім світом Львів відзначає Міжнародний день музеїв!  Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».


Віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону

Компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України випустила віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Rambler's Top100
Metrika counter