Республіка Кіпр  — острівна держава на сході Середземного моря, 113 кілометрів на південь від Туреччини і приблизно 120 кілометрів на захід від узбережжя Сирії і Лівану. Одне з найбільш популярних туристичних напрямків Середземномор’я. Член Європейського союзу з 1 травня 2004 року.

Офіційно територія Республіки Кіпр включає 98% території острова Кіпр, решту 2% займаються британські військові бази Акротірі і Декелія, а також прилеглі острови Айос-Георгіос, Єронісос, Глукіотісса, Кіла, Кієдес, Корділія і Мазак. Де-факто після 1974 року острів розділений на дві частини, 60% контролюється владою Республіки Кіпр (в основному, населена греками), інша частина — Турецькою Республікою Північного Кіпру (населена турками). ТРПК визнана тільки Туреччиною, ООНвважає цю Прапор Кіпрутериторію окупованою Туреччиною.

Столиця – Нікосія (грецькою) – Лефкоша (турецькою);
Офіційні мови – грецька і турецька;
Площа – Загалом 9 248 км? (167);
Населення – оцінка 01.01.2010 р. 798,045;
Валюта – євро (EUR)
Часовий пояс – EET (UTC+2);  – Літній час EEST (UTC+3).

Booking.com

Клімат
Клімат Кіпру субтропічний середземноморський з великою кількістю сонячних днів протягом всього року. Літо жарке і сухе, а зима м’яка і дощова. Середня денна температура з червня по вересень складає +32 °С, з жовтня по листопад +25 °С, з грудня по лютий +16 °С.

Про Кіпр

Кіпр є островом краси й країною контрастів. Прохолодні кедрові ліси в гірських масивах – повна зміна атмосфери й ландшафту після залитих сонцем золотих піскових пляжів. Спокій і безтурботність сіл є яскравим контрастом після відвідування сучасних космополітичних міст. Завдяки прекрасному клімату, острів пропонує широку розмаїтість активного відпочинку й цікавих місць для природознавців й аматорів спорту. Альпінізм, гірський велосипедний спорт, дайвинг, водні лижі, верхова їзда, гольф, теніс, вітрильний спорт – все знайдете в цій країні.

Кіпр – третій за величиною острів в Середземному морі – славиться тим, що 340 днів в році тут світить сонце. Теплий клімат, золоті піщані пляжі, живописні гори, покриті сосновими лісами, відокремлені монастирі і, разом з цим, жваве нічне життя з різноманітністю барів, ресторанів і дискотек роблять Кіпр одним з улюблених курортів серед туристів зі всього світу. Високорозвинена інфраструктура туризму і дивовижна атмосфера привітності і гостинності вабить сюди безліч гостей з різних країн.

Кіпр – чарівний острів з чудовими пейзажами. Розташований на межі трьох континентів. Це одне із найпривабливіших місць для відпочинку на морі. Чудовий клімат, відмінні готелі, бездоганний сервіс, можливість доторкнутися до древньої історії кіпрського народу, чудова кухня дозволять одержати щире задоволення від перебування на цьому острові.