20

Mar
2016

ТОП фестивалів весни 2016 року на Західній Україні

Posted By : підтримка/ 1252 0

Завітати на тематичний фестиваль — це найкращий спосіб відчути різноманіття культури, поспостерігати за стародавніми традиціями, побачити красу природи та архітектури. VG Львів пропонує перелік  захоплюючих фестивалів Західної України, що проходитимуть цієї весни:


Еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”


фестиваль Березові Коти

В кінці березня столиця Закарпаття скликає розкутих естетів на Міжнародний еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”.

Фестиваль має на меті розвиток та популяризацію сучасного мистецтва, виховання естетичних почуттів за допомогою популярної, привабливої для широких верств населення теми еротики, виховання здорового, не перекрученого штампами і стереотипами, ставлення до прекрасного, підвищення туристичного потенціалу Ужгорода і всього Закарпаття.

Традиційно учасниками події будуть художники з України, Польщі та Білорусі та інших країн.

Зокрема, 25 березня відбудеться виступ групи Siberian sun. А 26 березня виступить лауреат в номінації “Поетичний дебют” премії “Глиняний кіт” Таня-Марія Литвинюк з проектом “Місто”.

Де: місто Ужгород, Закарпатська область

Коли: 25 – 27 березень 2016 року.

 


Фестиваль “Сакура 2016”


Фестиваль Сакура 2016

Відвідавши Ужгород в кінці квітня – початку травня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, яку іноді називають Сакуровою алеєю, перетворюються в фантастичний райський сад.

Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. У минулому році сакура в Ужгороді розцвіла трохи раніше звичайного. Якщо весна 2016 року також видасться ранньою і теплою, то і в цьому році початок цвітіння можна очікувати вже в середині квітня, а то й раніше.

У ці дні всіх бажаючих запрошують на традиційний ужгородський свято “Сакура 2016”. У програмі – виставки та концерти дитячих колективів, спортивні змагання, урочистості з приводу Всесвітнього дня книги та ін. Офіційне відкриття свята зазвичай проходить на Театральній площі, після чого починається великий вернісаж художників, участь в якому беруть і професіонали, і любителі.

Де: місто Ужгород, Закарпатська область

Коли: 18 квітня – 1 травня 2016 року.

 


Історичний фестиваль “Русь пересопницька”


Історичний фестиваль “Русь пересопницька”

Із сучасності у Середньовіччя перенесуть вас організатори історичного фестивалю “Русь Пересопницька”. Саме тут, у центрі Пересопницького князівства, яке контролювало шляхи з Волинського до Київського князівств, в ХVІ ст. була написана найдорожча духовна святиня українського народу – Пересопницьке Євангеліє. Ця унікальна пам’ятка Волинської рукописної школи не має собі рівних серед тогочасних пам’яток і є справжнім скарбом для культури України.

Читайте також Цьогоріч Львів святкує 760 років: програма

З тих часів минуло багато чого, проте пам’ять про наших предків залишається з нами. Саме тому організатори фестивалю відроджують побут, культуру, воєнне мистецтво тих часів. Все дійство фестивалю відбувається на території культурно-археологічного центру “Пересопниця”. На фестивалі ви побачите штурм фортеці та показові бої між середньовічними воїнами, почуєте українських пісень та заворожуючу  гру на народних інструментах, візьмете участь у майстер-класах відродження народних традицій, танцю та давньоруських ремесел. Ексклюзивною подією свята є пишна церемонія одруження галицького княжича Ярослава Осьмомисла (Мудрого) з княжною Ольгою з Суздаля. “Русь-Пересопницька” привертає увагу до необхідності вивчення історії краю та проведення археологічних пошуків.

Де: село Пересопниця, Рівненська область

Коли: 1 – 3 травня 2016 року.

 


“Fire Life Fest” в Ужгороді


Неймовірно видовищний вогненний фестиваль проходить на початку травня в Ужгороді. Свої шоу-програми тут представлять публіці найкращі артисти світу. На заході виступить Лінда Фаркаш з Угорщини, що поєднує в своїй творчості сучасний танець, вогонь і витонченість.

Також на глядачів чекатимуть:

– Виступи театрів вогню з усієї України і не тільки;

– Фаєр-батли;

– Гімнасти, акробати та жонглери;

– Aerial skills & pole-dance;

– Бармен шоу;

– Фокусники;

– Пісочна анімація;

– Ходулісти та джамперисти;

– Дитяча зона;

– Майстер-класи та конкурси;

– Hand-made ярмарка та смачна кухня;

– Виступи музичних гуртів та вечірка всю ніч.

Де: Ужгород, амфітеатр.

Коли: 2 і 3 травня 2016 року.

 


Фестиваль “Писанка 2016”


Фестиваль

Через тиждень після Великодня в Коломиї пройде IX Всеукраїнський фестиваль “Писанка 2016”, який покликаний зберегти і примножити національні традиції народного мистецтва писанкового розпису.

На Фестиваль “Писанка 2016” в Коломиї зберуться майстри писанкарства не лише з України, а й з-за кордону. Основні заходи заплановані на площі перед єдиним у світі Музеєм Писанки у Коломиї.

Фестивальна програма включає в себе фольклорно-етнографічні дійства великоднього християнського і календарно-обрядового змісту, зокрема: великодні ігри, гаївки, веснянки, театралізовані сценки та хореографічні композиції, тематичну пісенну творчість. Всі учасники фестивалю будуть одягнені в національні костюми, характерні для регіонів, який вони представляють.

В рамках фестивалю пройде виставка-продаж різних видів декоративно-прикладного мистецтва: лозоплетіння, вишивки, ткацтва, гончарства, килимарства, різьбярства, бондарства, національного одягу, художніх виробів зі шкіри, бісеру та ін. Проводитимуться майстер-класи різних видів декоративно-прикладного мистецтва і конкурси писанкового розпису.

Де: місто Коломия, Івано-Франківська область.

Коли: 7 травня – 8 травня 2016 року


Гастрономічний фестиваль вина та меду “Сонячний напій”


Гастрономічний фестиваль вина та меду “Сонячний напій”

Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі “Сонячний напій”.

У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою “Совине гніздо”) можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і “правильних” вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні  авторські купажі (наприклад “Чорного принца”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Жужіка ти солодка”). Олександр Ковач, голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, наполегливо радить усім шанувальникам вина отримати в колекцію напої врожаю 2011-го року, адже сезон був навдивовижу вдалий для виготовлення якісних вин з чудовими кондиціями до витримки.

Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина – організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина – винороби отримають “золоті”, “срібні” й “бронзові” відзнаки.

У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, “майський”, липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень,  посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття.

Захід супроводжується культурно-розважальною програмою, різноманітними атракціями, виступами художніх колективів та розіграшем призів.

Де: місто Ужгород, Закарпатська область

Коли: точна дата проведення фестивалю ще не відома. Можливо фест відбудеться 1 – 3 травня, але може бути перенесений й на  9 – 10 травня.


“Угочанська лоза 2016” на Закарпатті


На початку травня планується проведення традиційного фестивалю “Угочанська лоза” 2016 у Виноградові.

Два роки поспіль захід не відзначався, але міська рада вирішила відновити свято, яке люблять і шанують у місті.

За програмою традиційно для гостей влаштовуються: конкурс на кращу винарню регіону; концерт та театральні виступи; тематичні виставки; дегустація вин, національних страв; святкова хода вузькоколійки з Виноградова до села Шаланки та інше.

Де: все місто Виноградів, Закарпатська область.

Коли: 8 травня 2016 року.


Фестиваль бограча в Косино


Фестиваль бограча в Косино

Це захоплюючий чемпіонат з приготування бограчу – угорського гуляшу по-закарпатськи, в якому візьмуть участь найталановитіші кулінари області. Відвідувачів пригощатимуть ароматним густим супом, приготованим з овочів і м’яса практично без додавання води. Процес створення кулінарних шедеврів буде проводитися на очах публіки – на відкритому вогні. Кращі кухарі в національному одязі здивують гостей фестивалю своїми угорськими стравами. Цікаво, що в 2015 році на святі було зварено близько 2500 літрів бограчу.

Де: комплекс “Термальні води Косино”, Закарпатська область.

Коли: 8 травня 2016 року.


Історичний фестиваль “Срібний Татош”


Історичний фестиваль “Срібний Татош”

Якщо після галасливих травневих вихідних вам захочеться душевно відпочити у дружньому товаристві, поніжитися на сонечку, послухати музику, тоді запрошуємо на єдиний в Закарпатті середньовічний фестиваль “Срібний Татош” – свято краси, шляхетності, лицарства та романтики.

Щоб відтворити дух старовини до фортеці Сент Міклош, що на Мукачівщині, з’їжджаються лицарі з України, Словаччини та Угорщини. Кожна команда демонструє певну епоху.  На показових виступах бійці відтворюють бойові позиції свого загону. Прикрасою дійства є рицарські поєдинки — повноконтактні бої без жодної театральності чи компромісів. Справжніми є обладунки, зброя  і… травми — лицарі б’ють не жартома, в удар вкладають усю силу. Між боями лицедії розважають публіку танцями, а музиканти діляться у баладах давніми історіями минулих часів.

На фестивалі готуватимуться смачні страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе відчути побут доби та взяти участь у середньовічному таборі, забавах того періоду, постріляти з лука та арбалета, долучитися до майстер-класів танцю та різних ремесел, придбати оригінальні речі на ярмарку. У вечірній час пітьму розженуть вогні фаєр-шоу та звуки середньовічних музик.

Де: смт. Чинадієво, Закарпатська область

Коли: 21-22 травня 2016 року.


Сезон фестивалів в Кам’янці-Подільському


Сезон фестивалів в Кам'янці-Подільському

Якщо десь у світі і є місто-фестиваль,  то напевно це – Кам’янець-Подільський. Тут цікаві фести йдуть нон-стопом майже всю весну.  Пропонуємо вам переглянути програму цих заходів та обрати те, що вам більше до душі. Отже:

Березень

 27-29 березня – Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “Радея-Dance” (МБК).

Квітень

– 15-16 квітня – Відкритий театральний фестиваль “Avant-premiere” (МБК).

– 21-24 квітня – офіційне відкриття туристичного сезону “Кам’янець-Подільський вражає”. “Кам’янець-РЕТРО” (площа Польський ринок).

– 22-23 квітня – Всеукраїнський конкурс “Юний піаніст” (дитяча музична школ). Свято повітряних зміїв (Старий замок).

– 25-26 квітня – історичний пікнік на замку в Кам’янці “Давні ремесла” (Старий замок).

– 25-29 квітня – мистецька акція “Писанкове коло” (дитяча художня школа).

Травень

– 1-3 травня – мистецький фестиваль “Petromania” (Старе місто).

– 1-3 травня – фестиваль кави “Кам’янецька турка” (площа Польський ринок).

– 6-8 травня – Міжнародний лицарський фестиваль “Форпост” (Старий замок).

– 7-8 травня – Відкритий конкурс-пленер “Замковий етюд” (Старе місто).

– 20-22 травня – фестиваль повітроплавання “Кубок Поділля” (Старе місто).

– 21 травня – День міста (Старе місто). 20-22 травня – Міжнародний фестиваль національних культур “Острів семи скарбів” (Старе місто).

Також пропонуємо до вашої уваги
5 головних подій весни у Львові:


 День Батяра


День-Батяра-у-Львові

Гості та львів’яни міста на День Батяра матимуть унікальну можливість поринути в атмосферу, настрій, побут, стилістику такого автентичного львівського явища як батярство, яке витворило своєрідний міський фольклор, сформований на лексиці львівської вулиці початку ХХ ст. Батяр – це дотепний, галантний і романтичний збиткар.

Фейсбук

Сайт

Де:[nbsp]Площа Музейна

Коли: 1-3 травня, 12.00.


“Флюгери Львова 2016”


Флюгери Львова 2016

Весняний етно-джазовий фестиваль “Флюгери Львова” відбудеться 6 – 9 травня 2016 р. “Флюгери” традиційно проходитимуть у ексклюзивно відведеному для них внутрішньому дворику Ратуші.

Упродовж чотирьох днів тут виступить 20 гуртів, у яких грають музиканти з України, Польщі, Ізраїлю, Ірану, Азербайджану, Італії та США, повідомили організатори.

До Львова приїде харизматична співачка із Сан-Франциско із варшавськими джазменами  “Rykarda Parasol Project”. Наймелодійніший український world-music гурт “AtmAsfera” представить свою нову програму “Mantra Diving”. Нові пісні заграє делікатно-екстравагантний  “Гич Оркестр”. Музиканти з Лемківщини “Angela Gaber Project” творитимуть джазові інтерпретації сербських, українських та польських пісень.  Проект “Marinita”, який щоразу привозить на “Флюгери” зірок східної музики, цього разу гратиме із віртуозом народних духових інструментів з Ірану Amir Shahsar.

З Італії приїдуть поп-рок ватага “SERAPHINS” та американсько-італійський альтернативний рок “James and the Butcher”. На фестивалі буде прем’єра спільного проекту найвідомішого кримськотатарського  джазового колективу “Усейн Бекіров band” та співачки з Прикарпаття Іванки Червінської.

Також на “Флюгерах Львова” виступить тернопільський електронний проект “Tik TU”; молодий українсько-польський джазовий проект “Sacheva Group”; кримськотатарський панк-рок “Shatur-Gudur”; ветерани перемишльського джазу “Efemeryda jass band” та енергетичний український етно-рок  “ДримбаДаДзиґа”.

Традиційно хедлайнерами “Флюгерів” буде кращий український етно-джазовий гурт  “ShockolaD”, який виріс  на цьому фестивалі, і розвивається разом з ним.  “ShockolaD” в оновленому складі заграє із чорношкірою співачкою Ewa Novel.

Цього року зірками “Прокидання на Флюгерах” стануть живі легенди українського року гурт “Кому Вниз”.

9 травня “Флюгери” завершить День Вроцлава, який цього року став Європейською Столицею Культури. Цього дня виступлять музиканти та митці, долі яких пов’язані зі Львовом та Вроцлавом:   Юрій Андрухович та гурт “Karbido”, а також проект  “DagaDana”. Особливою акцією стане виступ “Teatr Piosenki we Wroclawiu” з вибуховою музичною виставою “Leningrad”. Використовуючи пісні Сергія Шнурова, аванґардний польський режисер Lukasz Czuj створив феєричне дійство про неприкаяний російський андеґраунд і філософію запою.

Сайт

Де: Площа Ринок

Коли: 6-9 травня,10.00


Фестиваль писанок


Фестиваль писанок у Львові

У рамках відзначення Великодня у Львові відбудеться Фестиваль Писанок.

“Основною ідеєю Фестивалю є прикрашання нашої спільної оселі – нашого рідного Львова – за допомогою невід’ємного символу Великодня – Писанки. У цей період наше місто перетвориться на “Музей Писанки” під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватися писанки (із галузок, квітів, кульок, шоколаду, пінопласту, тощо)”, – зазначають організатори.

Кожен зможе долучитися до створення атмосфери Великодня та разом із художниками, писанкарями та усіма охочими розмалювати свою писанку.

Фейсбук

Сайт

Де: Площа Музейна

Коли: 1 квітня – 8 травня, 10.00


День міста Львова


День міста Львова

Цьогорічне  Свято міста, яке традиційно відзначають в першу суботу травня –   буде ще й ювілейним. Адже Львову виповнюється 760 років.  Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року. Тому, як повідомив президент Львівського туристичного альянсу Андрій Сидор, триватиме не один місяць. У святкування органічно увійде фестиваль писанки і Великодні свята. А  саме свято  включатиме певну кількість вікендів.

Основна програма заходів відбудеться прогягом 1-7 травня. У цей період буде задіяно безліч локацій: центр міста, парки, мікрорайони Рясне, Левандівка, Збоїще тощо. Традиційно, до святкувань буде залучено Парк культури та відпочинку, Шевченківський гай, де проходитиме “Великдень в гаю”.

До Дня міста відбудеться святкова хода з лицарями на конях. Чимало інших цікавих заходів готують усі культурні установи міста Львова, інформує ЛМР.

Зокрема, на період відзначення Дня міста буде також змінено логотип міста. 760 років – це 760 унікальних історій Львова та людей, які творили це місто.

Планується, що програма заходів охопить період від 1 травня до 24 серпня. Усі події, які відбуватимуться в цей період у Львові, проходитимуть під слоганом 760 унікальних історій міста.

Отже, традиційно відбудуться “Великдень в гаю” в Музеї народної архітектури та побуту, Обливаний понеділок на пл. Ринок. Окрему програму готують народні доми в Рясне, на Левандівці та Збоїщах. Заплановане проведення Фестивалю писанок, Свята музики. З-за кордону до Львова спеціально їдуть духові оркестри – з Австрії та Польщі.

Традиційно, заплановане проведення урочистих зборів, де будуть вручені почесні нагороди “Шляхетна львівська родина”, “Львів’янин року”, “Почесний громадянин міста Львова”. Центром міста пройде театралізована хода з лицарями на конях.

Окрему спортивну програму готують на локації біля пам’ятника А. Міцкевичу. Розглядається можливість проведення еко-проекту на пл. Старий Ринок. Також у різних локаціях в центрі міста будуть концерти класичної музики. Зараз ведуться перемовини щодо виступів танцювальних театрів та театру тіней.

Оскільки в часі відзначення Дня міста збігається з Великоднем, буде чимало заходів, пов’язаних зі святкуванням Христового Воскресіння. Традиційно, діятиме Великодній ярмарок.

Наразі програма заходів ще готується, однак, вже відомо, що вона буде насиченою та тривалою.

Програма заходів 

 


Фестиваль  “Razomfest”


14-15 травня у Львові пройде вже 3-ій по рахунку фестиваль від “Території твого розвитку” — Razomfest, де об’єднуються музика, книги та подорожі

 Учасники фестивалю: Музика (14 травня) — Один в каное, DaKooka, ФІОЛЕТ, Жадан і Собаки, Secret Avenue, Sunguns. Також у фестивалі візьме участь ще один відомий український гурт, інформацію про який повідомимо пізніше. Література та подорожі (15 травня) — Іздрик, Сергій Жадан, Катерина Бабкіна, Іван Байдак, Марк Лівін, Леона Вишневська, Роман Штігер, Морі, відомі мандрівники та багато інших учасників.