Досить мерзнути! На глобусі безліч відповідних гарячих точок, щоб втекти від зими. Просто виберіть комфортний для себе температурний режим.
+15
Гібралтар
Жителі Гібралтару називають свою країну просто – «Скала». На честь тієї самої Гібралтарської скелі, більше відомої як один з двох геркулесових стовпів. Навколо неї розташувалася столиця Гібралтару – територія на півдні Піренейського півострова, яка входить до складу заморських володінь Великобританії. Головне, що тут треба зробити, – побачити межу між Середземним морем і Атлантикою. Найкраще місце для цього – оглядовий майданчик на мисі Європи, в найпівденнішій точці Гібралтару. Звідси легко розгледіти другий Геркулесів стовп, який знаходиться вже в Африці, і зробити знімок на тлі сусіднього континенту. Тут же розташовані основні пам’ятки Гібралтару: мечеть Ібрагім аль-Ібрагім, міський музей з цікавими артефактами віком в десятки тисяч років і класичний маяк споруди XIX століття. Більше половини всієї території Гібралтару займає заповідник Аппер-Рок. Піднятися сюди по канатній дорозі стоїть хоча б для того, щоб побачити маготов – єдиних в Європі макак. Вчені вважають, що вони потрапили сюди з Африки завдяки маврам, які тримали маготов в якості домашніх вихованців. За легендою, поки в Гібралтарі існують маготи, територія залишається під владою Британії, ось чому про популяцію цих мавп завжди дбали з особливим завзяттям. А в 1942 році, після того як чисельність виду скоротилася до семи особин, Уїнстон Черчилль особисто наказав привезти кілька макак з Марокко та Алжиру.
Лос-Анджелес, США
В обов’язковому списку – шопінг на Родео-Драйв і бульварі Робертсон, вілли зірок і Алея слави, парк Universal Studios, Disneyland і пляжі Санта-Моніки. Не можна пропустити і Веніс-Біч з фриками всіх мастей. На тутешньому «Пляжі м’язів» колись качав м’язи сам Арні. Але Лос-Анджелес – це не тільки маскульт і кітч. У наприкінці 2015 року тут відбулася відкрився музей The Broad з «дірявим» фасадом і потужної колекцією сучасного мистецтва. Переміщатися по місту можна на велосипедах, взятих по системі шеринга – Metro Bike Share ($ 3,50 за півгодини).
Тель-Авів, Ізраїль
Тель-Авів навіть взимку не втрачає атмосфери розслабленого курортного раздолбайства. Тут тепло, сиро, часом вітряно – і завжди весело. Можна нарешті розглянути місто, не ховаючись на тіні будинків, – еклектику бульвару Ротшильда і баухаус Білого міста, провулки Старого Яффо і стріт-арт Флорентина, хмарочоси Аялона і будиночки Неве-Цедек. І, постійно звертати з маршруту, щоб підкріпитися. Адже ви в таємній столиці гурманів, де немає мишленовских ресторанів – здається, тільки тому, що інспектори не хочуть здавати улюблені місця.
+20
Патагонія, Аргентина
У Патагонії знаходиться найбільший після Антарктиди і Гренландії льодовиковий масив. Головна точка тяжіння – парк Лос-Гласьярес: 47 льодовиків і найбільше в країні озеро Архентіно. Пішохідний маршрут до вершин Серро-Торре і Фіцрой займає всього декілька годин, але найдоступнішим з глетчерів залишається Періто-Морено. Спостерігати за гігантською крижаним потоком можна з оглядових майданчиків на протилежному боці озера.
Абу-Дабі, ОАЕ
Найкраще, що є в найбагатшому еміраті, – острова. Сір-Бані-Яс – заповідник, де мешкає понад 10 тисяч тварин – від ориксів і газелей до жирафів і гепардів. Саадіят – новий центр культури на Близькому Сході: тут будується кілька музеїв, в тому числі філії Лувра та Музею Гуггенхайма. Острів Яс – фабрика розваг і гострих відчуттів. Тут розташовані траса «Формули-1», парк Yas Ferrari World і аквапарк Yas Waterworld.
Кейптаун, ПАР
Столову гору можна було б назвати символом Кейптауна, але за це звання сперечаються ще з десяток місць: квартал кольорових будиночків Бо-Каап, центральна вулиця Лонг-стріт, мис Доброї Надії і колонії пінгвінів в Саймонстаун. У грудні в Кейптауні починається літо: пляжі заповнюють серфери, а на відкритих терасах шумно з ночі до ранку. І ще один приємний момент: Кейптаун – гастрономічна столиця ПАР.
+25
Сідней, Австралія
Австралію люблять називати «країною навпаки», і її найбільше місто – Сідней – найкраще тому підтвердження. По-перше, літо тут настає тоді, коли міста Північної півкулі вже замітає снігом. По-друге, природа в Сіднеї оточує з усіх боків, що для мегаполісу з населенням майже в п’ять мільйонів чоловік – справжня рідкість. У Гайд-парку можна побачити живих какаду, в Королівському ботанічному саду – нарахувати 7500 видів рослин з усього світу, в зоопарку Таронга – сфотографувати слонів і жирафів на тлі Сіднейської бухти. Але головне – це, звичайно, пляжі, що розтягнулися на якихось 15-20 кілометрів від центру міста. Тамарама, Бронте, Гордон-Бей, Куджи – запам’ятайте ці назви. Вони стануть в нагоді після того, як, втомившись від метушні заповненого туристами і засмаглими серферів пляжу Бонді, ви захочете знайти спокійніше місце. У Сіднеї взагалі найкраще займатися тим, що вам ніколи не прийде в голову робити в будь-якому іншому мегаполісі: кататися на каяках, оглядати Оперу і міст Харбор-Брідж під час круїзу на яхті, знайомитися з пінгвінами і гігантськими ящірками, які мешкають прямо в парках , практикувати йогу на пляжі, танцювати на вечірках у води і вбирати розслаблений спосіб життя, в якому все навпаки.
Домініканська республіка
Домінікана – це білі пляжі, блакитний океан, піратські фортеці, коралові рифи і танці до світанку. А з середини січня по березень до цього додається спостереження за горбатими китами. У столицю – Санто-Домінго – варто з’їздити заради найстарішого в Америці собору, фортеці Осама і колоніальних будівель. Інший варіант – взяти машину і досліджувати кавові плантації в Моке, водоспади в Харабакоа, озеро Енрікильо, де мешкають рожеві фламінго, і пік Дуарте.
султанат Оман
В Омані править справжній султан, і його піддані живуть майже як у казці: тут незбагненним чином збереглася Стародавня Аравія. Столицю (вона ж – головний курорт) Маскат не раз визнавали найкрасивішим містом Близького Сходу. Оман хороший для автоподорожей: дороги ідеальні, бензин дешевий, машини – на будь-який смак. Насамперед варто відправитися в долину Батина з садами і фініковими гаями, священну Нізва з красивою фортецею і форт Джибрин з розписними стелями з малабарского тика.
+30
Картахена, Колумбія
Картахена завжди була бажаною здобиччю для піратів Карибського моря. Мова, звичайно, не про прибічників Джека Горобця, а про персонажах цілком реальних, найвідоміший з яких – англійська корсар Френсіс Дрейк. У 1586 році його ескадра захопила місто, спалила більшість будівель і утримувала оборону протягом ста днів, вимагаючи викуп в 10 мільйонів песо. Після цієї сумної події Картахена почала обростати оборонними фортецями, руїни яких тепер входять в число її головних визначних пам’яток. Оточений стіною Сентро-Амуральядо, або Старе місто, – точка тяжіння туристів. Тут можна годинами гуляти по мощення вуличках, розглядаючи колоніальні особняки і знаходячи подібності то з одним, то з іншим іспанським містом. Інша важлива назва на карті – Бока-Гранде, смуга піщаного узбережжя, де є все для ідеального пляжного відпочинку. Адже наша календарна зима – саме час для того, щоб ніжитися під променями жаркого карибського сонця. Якщо ж хочеться повного занурення в природу, вирушайте на острови Розаріо – вся їхня територія оголошена національним парком. Тут добре займатися дайвінгом: крім риб і коралів, є шанс розгледіти загублені останки іспанських кораблів. Картахена була головним портом, через який відправляли в метрополію все багатства континенту. У минулому році у її берегів виявили легендарний галеон «Сан-Хосе», потоплений англійськими військами: його вантаж з ювелірних виробів, дорогоцінного каміння та монет оцінюють в кілька мільярдів доларів. Хто знає, яка знахідка очікує вас?
Сінгапур
Сінгапур – це Азія для початківців. Всі найцікавіші її країни представлені тут в демоверсії: досить зайти в потрібний квартал. У Сінгапурі є весь той колорит, яскравість і екзотика, за які Азію обожнюють. І відсутній то, за що її не люблять, – ніякого бруду, тісноти і бідності. Тут можна без остраху перепробувати вуличну їжу з будь-якої точки Азії – її готують в акуратних фудкорті з чистими столиками. А про рівень стріт-фуду говорить той факт, що в 2016 році дві вуличні закусочні отримали по зірці Мішлен.
Крабі, Таїланд
Берегова лінія провінції Крабі неймовірно красива – зеленуваті Андаманські хвилі, крихітні острови, зарослі джунглями скелі і бухти, дно яких відливи перетворюють в дзеркала. Тут пропонують сафарі на слонах, круїзи по мангрових чагарниках, хайкинг до водоспадів, дайвінг і скелелазіння. А ще морські прогулянки до стирчить з води скель. Море промило в їх підставах гроти, прослизнувши в які можна виявити таємні пляжі як у фільмі з Ді Капріо – до речі, знімався він в Крабі.
Бруней-Даруссалам
З усіх князівств, султанатов і королівств Малайського архіпелагу Бруней єдиний зберіг незалежність. За пару днів можна оглянути столицю Бандар-Сері-Бегаван з мечетями, сюрреалістичним музеєм королівських регалій і Кампонг-Айер – найбільшої в світі селом на палях, покататися на атракціонах парку Джерудонг і побувати в національному парку Улу-Тембуронг. Тепер пам’ятки можна побачити і з води – під час круїзу на кораблі MV Sentosa ($ 29).
Джерело: www.nat-geo.ru