08

Feb
2014

22 поради мандрівнику-початківцю

Posted By : підтримка/ 1648 0

(від Еріка Кіма)

Кожен з нас ще з хоча б раз у житті прагнув здійснити велику незабутню подорож, про яку було б приємно згадувати все наступне життя. Часто на втілення цієї мрії бракує то часу, то грошей, то необхідного моменту. На щастя, є люди, які незважаючи ні на що, беруть у руки свій наплічник та роблять крок на зустріч пригодам. Одним з цих сміливців є американський вуличний фотограф та мандрівник Ерік Кім (Eric Kim). Після своєї 30-денної подорожі Європою він склав невеликий список порад, які можуть стати корисними кожному мандрівникові-початківцю. Пропонуємо до вашої уваги найцікавіші з них.

1.  Не беріть нічого зайвого. 
Немає жахливішого відчуття, ніж пересування з тягарем за плечима коли ви намагаєтесь насолодитися подорожжю.


2. Будьте економними, але час від часу не забувайте балувати себе.
Не варто викидати на вітер 20 доларів за кожну порцію їжі, але періодично витрачайте певну суму на те, щоб спробувати на смак місцеву кухню.


3. Спілкуйтеся місцевою мовою. 
Можливо, ви хвилюєтесь, що нівечите деякі слова і місцеві вас за це критикуватимуть, але насправді все відбувається з точністю до навпаки. Людям подобається те, що іноземці намагаються розмовляти їх рідною мовою, зрозуміти їхню культуру. Вони відноситимуться до вас з особливим теплом, незважаючи на те, яким жахливим не є у вас акцент.


4. Плануйте, але в міру. 
Коли ви подорожуєте, завжди приємно знати, де ви проведете найближчий день. Але з іншого боку спонтанність є найбільш прекрасною річчю під час мандрівки. Коли ви прибуваєте на нове місце, просто обзаведіться картою і розпитайте місцевих про пам’ятки. Далі покладіться на долю.


5. Не бійтеся!
Страх – ось що не дає людям подорожувати в першу чергу. На шляху до поїздки у свідомості людини виникають тисячі запитань «А що, якщо …». «А що, якщо у мене закінчаться гроші?»,«А що, якщо мене пограбують?»,«А що, якщо поїздка мені не сподобається?». До певної міри всі ці турботи мають право на існування, однак більшість страшних випадків, що сталися з мандрівниками, насправді, просто роздуті ЗМІ. Багато людей помирають, так жодного разу і не покинувши своєї країни. Ви ж не хочете шкодувати про це на смертному одрі? Так зберіться духом і вирушайте назустріч пригодам!


6.  Заводите друзів.
Коли я згадую свої подорожі, найкращі мої спогади пов’язані не з місцями, які я побачив, а з людьми, яких мені довелося зустріти. Приділіть час тому, щоб подружитися з іншими мандрівниками або місцевими жителями.


7. Краще проводити більше часу в меншій кількості місць, ніж відвідати більше місць за менший час.
Подорож – це надзвичайно втомлює. Коли ви в дорозі, вам нечасто видається можливість присісти і перевести дух. Так що, подорожуючи, краще поберегти енергію і дозволити собі як слід перейнятися навколишнім середовищем, замість того, щоб прагнути побачити так багато, наскільки це можливо. Останнє призведе до перевтоми, що, у свою чергу, перетворить подорож на рутину замість задоволення.

8.  Відпочивайте як слід.
Якщо ви не дозволите собі досить відпочинку в час подорожі, то ви будете нещасні. Краще вже почати день пізніше і зробити менше справ, ніж прокинутися рано-вранці, коли у вас все одно не буде енергії на виконання всієї програми.


9.  Наїдайтеся.
Коли ви подорожуєте, ви перетворюєтеся в апарат зі спалювання калорій. Не соромтеся як слід набивати живіт під час поїздки і не турбуйтеся про такі дрібниці, як цукор або жири. Навіть якщо ви будете поглинати жахливу кількість їжі, у вас все одно будуть всі шанси повернутися додому значно схудлим.

10.  Не шкодуйте гроші на хороший рюкзак.
Так, це правда, що відповідний наплічник може обійтися вам більше, ніж у сотню доларів, але, швидше за все, він дійсно буде коштувати цих грошей. Якісний рюкзак повинен бути водонепроникний, з надійними швами і блискавками і зручний для спини. Якщо ж ви захочете заощадити, то, швидше за все, ваша спина зненавидить вас за це рішення.

11.  Фотографуйте, але не весь час.
Якщо ви подорожуєте вперше, то, швидше за все, вам захочеться закарбувати кожну дрібницю, яка зустрінеться на вашому шляху. Хоча привезти з поїздки масу спогадів – це чудово, дуже важливо дійсно насолоджуватися подорожжю, замість того, щоб намагатися задокументувати кожну її секунду. Бувають речі, якими краще насолоджуватися без фотоапарата в руці.

12. Подорожуйте наодинці.
Багато хто говорить, що це кращий спосіб подорожувати. Справа не тільки в тому, що у вас буде час на те, щоб зрозуміти самого себе. Окрім іншого, ви будете буквально змушені знайомитися з іншими людьми. Перебувати далеко від дому і відчувати себе анонімним незнайомцем – сюрреалістичне відчуття, яке кожен має пережити хоча б один раз. Мабуть, найяскравіші моменти самосвідомості я відчував у ті тижні, коли подорожував один.

13.  Подорожуйте з другом.
Незважаючи на попереднє твердження, подорожувати з одним (або з двома друзями) – це теж чудово. У вас з’являться спогади, що належать тільки вам двом, і якими ви зможете ділитися ще довгий час після закінчення поїздки. До того ж, це вигідно у фінансовому плані: адже ви будете ділити витрати на житло, їжу та інше. А ще у вас є всі шанси максимально зблизитися і пробути добрими друзями все життя!

14.  Ведіть щоденник.
Я особисто дуже радий зараз, що дотримувався цього правила. Нехай під час поїздки це часто здавалося рутиною, і писати було нелегко – можливість перегорнути щоденник і зануритися у спогади того варте! Крім того, немає кращого способу перевести дух після довгого дня, ніж записувати свої думки, почуття і пережиті пригоди.

15.  Для того, щоб подорожувати, не потрібно бути багатим.
Хоча під час своєї першої подорожі я і був звичайним студентом, я все одно не дозволив своєму фінансовому становищу перешкодити мені побачити світ. Хочете подорожувати? Відмовте собі в окремих речах, займіть у борг, підзаробіть. Якщо ви дійсно хочете подорожувати – ви в будь-якому випадку будете це робити.

16.  Музеї вимотують і фізично, і морально.
Ні, я не намагаюся відмовити вас від відвідування музеїв, особливо якщо мова йде про Європу. У Європі знаходяться кращі музеї світу з найбільшими шедеврами в історії. Але, тим не менш, походи серед застиглих експонатів віднімають безліч часу та енергії. Намагатися оглянути більше одного музею в день – це занадто самовпевнено. Та й навіть один музей, якщо обійти всі його експозиції, може бути надмірним.

17.  Зверніть з протоптаної доріжки.
Так, звичайно, традиційні туристичні напрямки можуть бути дуже милі, проте найкрасивіші місця, які мені довелося побачити, були розкрученими пам’ятками, а скоріше, захованими перлинами, на які я натрапив чисто інтуїтивно. Так що не прагніть весь час гуляти серед популярних місць, а дозвольте вашій цікавості завести вас в загадкові алеї, через дивні мости і незвідані проходи. Розкрийте в собі дитину.

18.  Дозвольте собі пропускати те, що вам не цікаво.
Не змушуйте себе робити те, що вас не цікавить. Наприклад, якщо ви опиняєтеся в якомусь знаменитому місці, і воно анітрохи вас не чіпає, то ніхто вас не змушує там перебувати! Те, що для інших – скарб, для вас цілком може бути чимось непримітним – це нормально.

19.  Не соромтеся просити про допомогу.
Давайте визнаємо: під час подорожі ви ризикуєте губитися куди частіше, ніж один раз. Замість того, щоб турбуватися, що вас затаврують як «заблукалого туриста», відкиньте гордість і попросіть про допомогу. Це просто дивно, з яким задоволенням люди можуть допомагати іншим!

20.  Посміхайтеся!
Не важливо, розмовляєте ви з менеджером в хостелі або з випадковим перехожим на вулиці – посміхайтеся настільки часто, наскільки це можливо. Коли ви посміхаєтеся, ви відразу починаєте здаватися навколишнім більш приємним, що може призвести до цікавої бесіди або знайомства. Ви будете здивовані тому, як далеко може завести проста посмішка незнайомця на вулиці!

21.  Не користуйтесь комп’ютером більше, ніж це дійсно потрібно.
Коли я подорожував, взяв з собою невеликий нетбук, щоб писати електронні листи, відшуковувати необхідну інформацію, завантажувати фото. Правду кажучи, я проводив за комп’ютером занадто багато часу. Немає нічого легшого, ніж «зникнути» на декілька годин у «глобальні павутині», марнуючи дорогоцінний час. Замість того, щоб розслабитися після довгого дня подорожі за допомогою комп’ютера, використайте цей час на те, щоб познайомитися з попутниками,, зробити записи у своєму щоденнику чи просто згадати день, що минає.

22.  Дім там, де серце.
Після моєї подорожі Європою я перейнявся ще більш глибокою любов’ю додому. Хоча я і гуляв по кращих музеях світу, милувався дивовижними старовинними церквами і обідав екзотичними стравами, я зрозумів, що велика частина речей, якими я насолоджувався закордоном, доступна просто у мене вдома. Ні, я зовсім не намагаюся відрадити когось від подорожі. Навпаки – одна з головних причин, по яких я переконую людей відправитися в дорогу – це те, що, коли ви повернетеся зі свіжою головою, ви почнете більше цінувати те, що у вас є. Повернувшись додому, обов’язково докладно розкажіть вашій родині та друзям про вашому подорожі, і не забудьте обійняти їх і сказати їм, як сильно ви їх любите.

 Джерело:
 www.erickimphotography.com