01

Jan
2014

Різдво в Гаю (7-8 січня)

Posted By : підтримка/ 764 0

Різдво в Гаю

7-8 січня у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» відбудеться свято «Різдво в Гаю».

Шевченківський гай – це місце зустрічі львівських родин, друзів та гостей міста. У мальовничих садибах Шевченківського гаю відбуватимуться майстер-класи із виготовлення ляльок-мотанок, плетіння дідухів, різдвяних павуків, читання різдвяних казок, гості спільно колядуватимуть від хати до хати, що створить особливу родинну атмосферу.

Під час Свята «Різдво в Гаю» відбуватимуться театралізовані дійства вертепів, театру тіней «Див», який покаже вертеп у грі тіней та світла, колядуватимуть гурт автентичного співу «ДоСхідСонця» та фольк-гурт «Марвінок».

Протягом двох святкових днів усі охочі зможуть навчитися створювати ляльки-мотанки, дідухи, відвідати майстер-класи із ковальського мистецтва, скуштувати хліба, випеченого в старовинній печі, почути про давні звичаї святкування Різдва та приготування традиційних різдвяних страв. А для малечі читатимуть добрі казки про маленькі й великі різдвяні дива.

«Різдво в Гаю» – це відродження традицій, і саме в «Шевченківському гаю», серед старожитностей, насправді можна буде відчути дух Різдва, дух звичаїв, які були у наших бабусь-прабабусь. 

7 січня в Музеї відбудеться фестиваль «Спалах різдвяної звізди»,  на якому виступатимуть вертепи, колядуватимуть, презентують великі Різдвяні звізди та відбуватиметься посвята у звіздарі.

Також для гостей свята «Різдво в Гаю» готується ще один сюрприз. Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» може стати  єдиним місцем у Львові, де таки буде сніг і можна буде покататися на санчатах та пограти в сніжки. Тож очікуються справжні різдвяні забави для дітей та батьків!

3-9 січня на пл. Ринок (південна сторона) біля головної Різдвяної шопки Львова працюватиме інформаційний центр свята «Різдво в Гаю», де львів’яни та гості міста зможуть отримати інформацію про програму свята, надіслати святкову листівку рідним та друзям, взяти участь у майстер-класі ляльки-мотанки, знайти подарунок на Різдво.

Також в Гаю розгорнеться  Ярмарок,  який щедро частуватиме численними різдвяними стравами, а саме – медовою кутею, пампушками, духмяним узваром та іншими смаколиками.