chokolad

` Бронювання готелів Online
Дешеві Авіаквитки Online
Автобусні квитки Online

Найхолодніші місця на Землі

1. Станція «Восток»

Станція Восток

У південній півкулі Землі найхолоднішим місцем, безсумнівно, є ця антарктична дослідницька станція. 21 липня 1983 року на радянській станції «Восток», що на материковій частині Антарктиди, зареєстрували найнижчу температуру -89,2 °C. Люди працюють у таких суворих умовах впродовж року.

2. Оймякон

Оймякон

Оймякон – селище, яке претендує на звання найхолоднішого місця у північній півкулі. Воно розташоване в російській Якутії. Дивна назва населеного пункту перекладається як «незамерзаюча вода», оскільки тут б’є гаряче джерело серед вічної мерзлоти. 26 січня 1926 року тут зафіксували рекордно низьку температуру -71,2 °C. Оймякон лежить у долині серед гір, які слугують природним бар’єром для холодного повітря. Температура взимку часто падає нижче за -45 °С.

3. Верхоянськ

Верхоянськ

Верхоянськ, також розташований у Якутії, лежить далеко за Полярним колом. У поселенні живуть лише 1300 людей, основними заняттями яких, як і сотні років тому, є полювання на хутряних звірів та оленярство. Найнижчою температурою, яку було зареєстровано Верхоянською метеостанцією, була -72 °С, а середньомісячна температура у січні -49 °С. Оймякон перевершив Верхоянськ своїм неофіційним рекордом низької температури -78 °С.

4.  Якутськ

Якутськ

Виявляється, що Якутськ, столиця республіки Якутія, є найхолоднішим містом на Землі. У січні середня температура протягом дня – близько -50 °C. Місцеві мешканці, котрих тут не більше 200 тис., не носять окулярів на вулиці (вони можуть просто примерзнути до обличчя) і ніколи не глушать моторів автомобілів (навіть на тривалих зупинках).

5. Станція «Норсайс»  

Станція Норсайс

 Найхолоднішим місцем у західній півкулі Землі є дослідницька станція «Норсайс», котра побудована на крижаному щиті острова Гренландія. На цій станції 9 січня 1954 року була зареєстрована найнижча температура -66 °C.

6. Снег

Снег

 Місто Снег (Snag), що на Алясці, вважається найхолоднішим місцем у Північній Америці. 3 лютого 1947 року черговий метеоролог був змушений зробити зарубку на термометрі, оскільки ртуть опустилася на нижчий рівень, ніж вистачало позначок. Пізніше вирахували, скільки градусів показував прилад того дня. Виявилось, що температура становила -63 °C. Морози тут настільки сильні, що можна чути голоси людей, які лунають на багато кілометрів. Слід від замерзлого дихання лишається у повітрі на 15 хвилин, і по ньому зручно відстежувати маршрути перехожих.

7.  Уміат  

Уміат

Уміат, який також розташований на Алясці, – найхолодніше місце у США, де середня річна температура становить +11 °С. Температури тут дуже контрастні, і влітку ви можете потерпати від спеки. Місцеве населення звикло до такого стану справ і має пересувні помешкання.

Знаєте, де в Україні найхолодніше місце? На Луганщині. Тут була зафіксована найнижча температура за весь час метеорологічних спостережень на наших теренах -42 С.

Статі про Туризм

Як підготуватись до цікавої і зручної подорожі

Останнім часом все більше людей відмовляється від традиційних екскурсійних програм і подорожує самостійно. Це чудовий варіант для тих, в кого є автомобіль – ви можете самі організувати для себе маршрут поїздки, не залежати від екскурсій та вільно відхилятися від плану.


У Львові відбудеться «Lviv Yoga Day»

17 та 18 червня у Львові відбудеться «Lviv Yoga Day» наймасовіше дійство гармонії, спокою та творчості, на честьсвяткування Міжнародного Дня Йоги


Міжнародний день музеїв у Львові!

2017-05-18 - 2017-05-31

З 18 травня разом з усім світом Львів відзначає Міжнародний день музеїв!  Цього року Міжнародна рада музеїв (ІСОМ) запропонувала до відзначення Дня музеїв тему «Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване».


Віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону

Компанія Google у партнерстві з Міністерством культури України випустила віртуальний тур по дерев'яним церквам Карпатського регіону, які внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.Rambler's Top100
Metrika counter