20

Nov
2013

Мандрівки Закарпаттям

Розміщене від: підтримка/ 639 0

Закарпаття — одне з цікавих та незвичних місць. Воно велике і незвідане. Приїжджаючи сюди можна кожного разу відкривати для себе щось нове і захоплююче. Тут багато палаців, замків та фортець, привітні та колоритні люди, а також ні з чим незрівнянні краєвиди. Так, Закарпаття варто відвідати, адже тут безліч вражень та пригод, про які ми вам і розповімо.

Замок Сент-МіклошЗамок Сент-Міклош розташований у смт Чинадієво неподалік Мукачево. Один із незвичних та вражаючих замків завдяки багатій та насиченій історії, а також великій кількості легенд та оповідей, які оточують замок.

Перша згадка про це незвичне місце датується ще 1450 роком. Саме у цей час барок Імре Перені отримав дозвіл звести фортецю для захисту подорожніх. Фортеця так і не була добудована і її придбав князь Міхай Телегді. Саме він звів палац та мешкав у ньому. З часом власником замку став правитель Трансильванії Ференц Ракоці Перший, а після його смерті замок перейшов у власність його дружини, з якої і пов’язані історії кохання, відданості і жертовності, Ілони Зріні.

Звичайно, роки та події лишила на стінах замку свої відбитки, проте це те місце, де вам буде на що подивитись і точно не буде нудно.

замок ШенборнівНеподалік Чинадієво розташований ще один чудовий замок — замок Шенборнів. Колишній мисливський палац знаходиться на території мальовничого парку санаторію “Карпати”.

Цей замок перейшов до королівської казни після поразки визвольної війни 1703-1711рр. разом із іншими маєтками князя Ференца Ракоці Другого, а вже у 1728 році замок разом із всією Мукачівсько-Чинадієвською домінією був подарований цісарем архієпископу Лотару-Францу фон Шенборну у довічну власність.

На сьогодні музей відкритий для відвідувачів та всі бажаючі можуть подивитись на палац з такою цікавою історією. Для екскурсій у денний час відкриті камінний зал та бібліотека замку. В інтер’єрі можна побачити частково збережені парадні сходи та комини.

Саме у цьому замку проходили зйомки сцен культового фільму “Сімнадцять миттєвостей весни” та відомої казки “Снігова Королева”.

У Закарпатті розташоване прекрасне місто Мукачеве. Воно відоме багатьом подорожуючим і славиться своєю красою та культурою. Це місто відоме ще з 896 року і є одним з найбільших в області. Мукачеве дуже затишне і красиве…справжнє європейське місто!

замок “Паланок”У північно-західній частині міста Мукачево розташований один з самих загадкових і овіяних легендами замок “Паланок”. Цей замок один із найцінніших пам’яток історії та воєнної архітектури Закарпаття ХІV-ХVІІ століть. Паланок знаходиться на горі, яка має вулканічне походження на висоті 68м. і займає площу 13 930 кв.м. Дата заснування цього дивовижного замку не відома, але у документах за ХІ століття він уже зафіксований.

Сьогодні замок відкритий для відвідувачів. У ньому представлена відреставрована середньовічна фортифікаційна архітектура, середньовічні двори та галереї, виставки сучасної скульптури.

Експозиції музею мають площу понад 2500 кв.метрів. У них можна зустріти рідкісну зброю та знаряддя із заліза, предмети кам’яного віку та мідно-бронзової доби.

Замок має картинну галерею, в якій міститься колекція ікон ХVІ-ХІХ століть. На території замку можна випити запашну каву чи прохолодні напої.

Кельтський двірЩе однією незвичною та цікавою зупинкою близько Мукачеве стане“Кельтський двір”. Що ж приховане за цією незвичною та колоритною назвою? “Кельтський двір під Ловачкою” – це старовинний підвал довжиною 45 метрів. Він розташований у підніжжі гори Ловачка яка знаходиться над містом Мукачево. Цікаве це місце тим, що колись тут у якості експерименту були висаджені плантації екзотичних плодових дерев та кущів. З усіх прижився лише чай, проте багато різних екзотичних рослин знайшли своє місце на території агросадиби “Кельтський двір під Ловачкою”. Тут вирощують європейську оливу, гранат, хурму, інжир, барбарис, бамбук, гінго і багато-багато інших. Агросадиба містить дегустаційний підвал, де вам запропонують три варіанти напоїв. Тут вам запропонують спробувати три види елю — імбирний, кельтський та кукурудзяний. Виготовлені напої виключно з натуральних продуктів без фільтрації чи пастеризації. Також можна спробувати сидр домашнього виробництва.

Ще однією цікавинкою є вермути. Виготовлені вони на основі 10 європейських сортів винограду і з додаванням понад 50 видів лікарських трав. Відомим та брендовим напоєм став червоний вермут “Священний гай”, а також білий вермут “Боудікка”.

Іншою групою напоїв є натуральні настоянки, котрі виготовлені з дикоростучих фруктів, плодів та коренів. Одними з найпопулярніших напоїв є кедрівка, кизилівка, хренівка, тернівка, дичківка, сливовиця та черешнівка.

Для любителів витриманих та ексклюзивних напоїв тут запропонують шнапс, джин, орухо, граппу та ракію. Всі напої виготовлені з сировини, вирощеної в цій агросадибі.

Є на Закарпатті ще одне містечко, котре варто відвідати — це Берегове. Про історію та легенди цього міста можна розповідати довго, але все ж це ніщо, в порівнянні з тими враженнями, які ви отримаєте, коли завітаєте сюди! Перше що дивує відвідувачів це те, що місцеві жителі досі називають його Берегсас, адже колись це місто мало саме таку назву. У місті є архітектурні та історичні пам’ятки, термальні басейни, дегустаційні зали з місцевим вином та ресторани справжньої угорської кухні.

Берегівський край славиться своїми винами та плантаціями винограду, адже такі великі засадження не зустрічаються більше ніде у Європі. Саме тому тут знаходяться винні підвали та дегустаційні зали, в яких можна скуштувати справжнє вино, виготовлене різними способами та з різних сортів винограду.

Жайворонок“Жайворонок” – один із досить відомих дегустаційних залів з винним льохом. Тут ви зможете спробувати місцеві вина, котрі відомі не тільки на місцевій території, а й далеко за її межами, а також покуштувати копчені закуски, які готуються тутешніми майстрами. Окрім винного залу усі бажаючі можуть відвідати винний погріб. Його вирубали в скелі гори ще у XVI столітті. Довжина цього погребу 50 метрів. У кінці льоху знаходиться джерело з кришталево чистою водою. Дегустація складатиметься з семи видів вин, а також ви матимете екскурсію льохом.

Старий підвал

Ще одне місце, яке неодмінно варто відвідати в Берегове – “Старий підвал”. Тут

виготовляють чудові марочні сухі вина і виключно з історичних сортів винограду, які ростуть у цій місцевості.

 

Для виробництва вин використовують традиційні технології, а вино витримують у дубових бочках. Сам по собі підвал відносно не великого розміру, проте він дуже старовинний, його вік вже понад 300 років.

Якщо ви завітаєте на дегустацію у “Старий підвал”, то вам повідають таємниці виноробства, а також дадуть спробувати 5 сортів сухого вина. Ви зможете оцінити аромат, смак та всю величність справжнього закарпатського вина!

підвал сім'ї Карла ШошПропонуємо вам відвідати дегустаційний підвал сім’ї Карла Шош. Цей винний зал приймає гостей з 2006 року, а до цього Карло Шош приймав участь у різноманітних фестивалях та виставках, збагачував свої знання на семінарах та форумах, вивчав усілякі новинки і вже після цього вирішив відкрити свої володіння для екскурсій та дегустацій. Карло Шош має безліч нагород, адже перемагав у великій кількості змагань пов’язаних із виноробством. Завдяки тому, що Карло багато часу приділив вивченню правил та культури виноробства та споживання даного напою, дегустації проходять у надзвичайній атмосфері з поясненнями та розповідями про цю цікаву та витончену справу. Винний зал сім’ї Карла Шош — це одне з самих незвичних та колоритних місць, яке ми радимо вам відвідати.

Фестиваль сливового лекваруА ще Берегівський район окрім винних дегустацій славиться своїми фестивалями. Якщо ви вирушите у мандрівку у кінці літа, то можете потрапити на справжню феєрію фестивалю леквару. Фестиваль сливового леквару проходить у селі Геча і в цьому року він проходив уже восьмий раз. Жителі Закарпаття змагаються між собою у приготуванні леквару, що стає дуже цікавою розвагою для усіх хто вирішив сюди завітати. Що ж таке леквар? Це густе повидло, а оскільки у даній місцевості досить багато сливових дерев, тому і змагаються команди саме у приготуванні сливового повидла. Окрім того, що відвідувачі можуть спостерігати за всіми етапами приготування, від підготовки, до кінцевого результату, вони можуть навіть приймати участь, що перетворюється у справжню забаву. Не тільки леквар готують на фестивалі, тут можна спробувати різні національні та місцеві страви з використанням сливових плодів, а саме вареники, вертуни, млинці, калачі та сливянку.

Також відвідувачі зможуть спостерігати як готуються місцеві голубці та баграч-гуляш, якими славиться угорська кухня, а на завершення свята організатори готують безліч розваг. Фестиваль сливового леквару — справжнє традиційне кулінарне свято і ви не пошкодуєте, якщо хоч раз завітаєте на нього.

Важко побувати на Закарпатті і при цьому не відвідати Ужгород. Це прекрасне місто з насиченою та багатою історією, яке обовязково сподобається всім, хто сюди завітає. Ужгород розташований в передгір’ї Карпат, на річці Уж, на висоті близько 120 метрів. За площею місто не таке вже велике, і коли розповідають про його історію та події пов’язані з ним, то виникає відчуття що концентрація подій на один квадратний метр тут значно перевищує норму. Саме тому тут так цікаво! Ужгород надзвичайно зелене місто. Попри те, що з усіх сторін його оточує ліс, площа зелених насаджень у місті понад 1574 га! Завітайте в Ужгород — не пошкодуєте!

Замок УнгварЗамок Унгвар — те, що обов’язково варто відвідати в Ужгороді. Ця споруда — сама давня фортеця у Закарпатті. Така незвична для нас і загадкова назва як Унгвар має досить логічне пояснення — Унгвар це заком на річці. Ужгородський замок зазнав зміни багатьох правителів, а також піддався 4 руйнуванням, проте кожен раз його відновлювали, і він ставав все прекраснішим та загадковішим. Як і кожен замок, Унгвар має свою цікаву та захоплюючу легенду. Мешкав колись у фортеці відважний лицар Дрегент разом з донькою. Одного разу польський військовий, який мріяв стати власником та захопити замок, переодягнувся у буденний одяг та пробрався у фортецю. Так склалося, що донька Дрегента покохала польського шпигуна і розказала йому про всі таємниці батька. Після того, як батько довідався про зраду доньки, він замурував її в одну зі стін фортеці. Тепер завжди, коли на вулиці погана погода, у замку чується плач молодої дівчини, яка благає свободи…

У нинішній час у замок приїжджає багато туристів, тут відбуваються різноманітні фестивалі та лицарські турніри.

фестиваль бринзиБагато вже було сказано про Закарпаття, але окрім усього, про що ми вам уже розповіли, варто згадати про колоритні та яскраві фестивалі, які тут відбуваються. Восени варто завітати на Закарпатті у село Рахів. Саме у цьому дивовижному і мальовничому місті відбувається один із найцікавіших гастрономічних фестивалів — фестиваль бринзи. Для того, щоб скуштувати справжній домашній сир, виготовлений по старовинним технологіям дбайливими руками місцевих господинь саме на цей фестиваль прагнуть завітати надзвичайно багато туристів з різних регіонів нашої держави, а також гостей України. Так, туристи з інших країн із задоволенням відвідують такі фестивалі, адже окрім смачних та екзотичних навіть для українців страв із овечого молока, тут можна почуту трембіти, побачити справжніх гуцулів і відчути всі барви місцевих святкувань. І дійсно, немає нічого вражаючого, ніж те, як люди, одягнені в національні костюми, з привітними посмішками на обличчі і неймовірними глибокими очима, готують на вогні місцеві страви і пригощають всіх охочих. Більшість турів, які розраховані на відвідання фестивалю бринзи розраховані на те, щоб відвідати село Ділове, у якому розташований географічний центр Європи. Тому такі тури виходять досить насиченими та пізнавальними.

фестиваль молодого вина “Божоле”У середині листопада варто завітати на фестиваль молодого вина “Божоле”. Це свято для усіх поціновувачів гарного закарпатського вина, виготовленого справжніми віртуозами цієї справи. Тут представляють свої напої, проводять дегустації та розповідають про свою майстерність найкращі та найвідоміші винороби. Цей фестиваль уже став традиційним, адже його святкування має давні корені. Відвідувачі, які приїхали на фестиваль вперше не можуть повірити, що молоде вино настільки відрізняється від усього , що вони куштували раніше, адже саме молоде Закарпатське вино має неповторний смак, аромат та легкість. Окрім запашних напоїв та смачних закусок, тут можна чудово провести час, адже на фестивалі проводяться чимало розваг та цікавих заходів. Тут сподобається всім, кому хоч раз пощастить сюди потрапити.

Ось таке воно — Закарпаття… Чарівне, загадкове і надзвичайно мальовниче…Про нього можна говорити дуже і дуже довго. Тут безліч цікавих місць, проходить багато різноманітних заходів та живуть чудові люди. Колорит і атмосфера Закарпаття ні з чим незрівнянна, тому воно манить повертатися сюди і пізнавати усі його таємниці.