03

Mar
2014

Болгарія. Документи. Інфраструктура. Харчування…

Розміщене від: підтримка/ 1380 0

Вже не один рік Болгарія виступає як один із самих популярних курортів літнього відпочинку. Це не даремно, бо і їхати не далеко, і клімат сприятливий і обслуговування на висоті, і ціни доступні для пересічного українця. Курортів у Болгарії досить багато, туристичні компанії, звісно ж нададуть вам необхідну інформацію по кожному з них, проте щоб ваш вибір був справді свідомим та не розчарував вас, спробуйте самі розібратись чого б вам хотілось.

Республіка Болгарія — держава у Південно-Східній Європі, розташована в східній частині Балканського півострова. Межує на півночі з Румунією, на півдні — з Грецією і Туреччиною, на заході — з Сербією і Македонією. На сході омивається Чорним морем. Офіційна мова — болгарська, хоча старше покоління добре знає російську мову. На курортах та у готелях не рідко зустрічається російськомовний персонал, тому мовний бар’єр буде мінімальний.

Раннє бронювання. Якщо ви заздалегідь знаєте коли підете у відпустку, доречно буде скористатись можливістю раннього бронювання. Така послуга передбачає знижку на обраний вами готель у розмірі від 30% до 5% ( в залежності від часу бронювання). Скористатись цією можливістю можна з грудня по травень місяць, відповідно чим раніше ви забронюєте, тим більшу знижку отримаєте. Обов’язковою умовою для оформлення раннього бронювання є 100% оплата. Дана пропозиція – це хороший шанс не тільки добряче зекономити, а й наперед обрати готель, який повністю відповідатиме вашим вимогам, а не втішатись тим що залишилось у гарячий сезон.

Добираємось до курорту. Літак. Автобус. Автомобіль. Болгарія – це одна з країн, яка знаходиться не далеко від нас, що сприяє чудовому відпочинку, а не тривалому добиранню. Найпівнічніший курорт Болгарії Балчик знаходиться всього за 980 км. від Львова, а відомий Сонячний Берег за 1070 км.

Вирушити до цієї країни можливо автобусом, літаком чи особистим транспортом.

Звичайно ж, найшвидше у Болгарію можна добратися на літаку, переліт займе 1 год. 40 хв. Зі Львова літаки літають у Варну та Бургас, звідти організовуються трансфери, які займуть від 20 хв. до 1 год 20 хв., в залежності від віддаленості обраного вами курорту від аеропорту. Авіа перельоти здійснюються двічі на тиждень.

У Болгарію також можна добратися автобусом. Час у дорозі складає близько 21-24 годин. Виїзди зі Львова організовуються щодня. Оскільки дорога займає майже добу, вам необхідно запастись провізією та іншими речима які можуть вам знадобитись. Також не забудьте взяти з собою маленьку подушку та навіть плед або пляжний рушник, з ним вам буде комфортніше спати у ночі.

Багато туристів їздять власним транспортом, відстань у Болгарію ви подолаєте швидше аніж автобусом. Для поїздки на власному авто вам необхідно оформити “Зелену карту”, це страховка для автомобіля. Дотримуйтесь правил дорожнього руху щодо швидкості, адже у Румунії, через яку вам доведеться їхати, досить жорсткі закони і пости дорожньої міліції часто зустрічаються на дорогах. При непогашеному штрафі ви не зможете покинути межі країни.

Болгарські обмеження швидкості – 40-60 км/год. в населених пунктах, 90 км/год. за їх межами і 120 км/год. на автострадах. Водіння машини в нетверезому стані (понад 0,5 проміле) або під впливом наркотичних речовин – категорично заборонено. Частина автострад – платні. Карти для проїзду можна купити на прикордонних переходах, в портах, відділеннях пошти і на деяких заправних станціях.


Оформляємо документи. Для того щоб потрапити у Болгарію вам потрібно відкрити болгарську візу. Для цього необхідно подати документи у туристичну компанію, котра і візьме усі клопоти з цього питання на себе. Документи які необхідно підготувати: закордонний паспорт який буде дійсний не менше ніж пів року після вашого повернення з Болгарії, фото розміром 4,5 х 3,5 см., заповнену анкету туриста (її ви отримаєте у турфірмі), копію українського паспорта. Для студентів віза буде безкоштовною (для тих яким ще не виповнилось 21 рік) якщо ви подасте з документами ще довідку з місця навчання та копію студентського квитка. Щоб зробити візу для дитини, потрібна копія свідоцтва про народження дитини. Якщо дитина буде подорожувати лише з одним із батьків, потрібно оформити дозвіл у нотаріуса на виїзд дитини без мами/тата який не їде з дитиною за кордон. Людям пенсійного віку відкривають безкоштовно візу при поданні копії пенсійного посвідчення. Подати документи на відкриття візи потрібно не пізніше ніж за 14 днів до виїзду.

Уже не перший рік болгари дозволяють в’їжджати в країну людям, які мають дійсну шенгенську візу. Це значно спрощує оформлення документів для любителів подорожувати, адже багато мандрівників мають шенгенські візи щоб безперешкодно пересуватись країнами шенген зони.

У Болгарії представлений не лише пляжний відпочинок а й бальнеологічний та Спа відпочинок, які представлені на курортах Велинград, Сандански, Хісар, а гірськолижний відпочинок ви знайдете на таких курортах як Банско, Боровець, Пампорово, та звичайно ж екскурсійні маршрути(про них ми поговоримо наприкінці статті).

У Болгарії чудовий пляжний відпочинок, золотий пісок, широка берегова лінія, пологий вхід у море який просто незамінний при відпочинку з дітьми. Сезон у Болгарія починається у червні та триває до вересня з середньою температурою у червні та вересні – +25 ° С, в липні і серпні – +26-28 ° С..

Одним із плюсів пляжного відпочинку у Болгарії є нові курорти, більшість з яких почали будуватися у дев’яностих роках. Лише декілька курортів, такі як Золоті піски чи Албена, були відомі ще за існування “радянського союзу”, тому про них ви могли чути від своїх батьків чи навіть дідусів.

Інфраструктура. Практично всі курорти мають добре розвинуту інфраструктуру. Ресторани, бари, дискотеки, магазини, аквапарки, міні-гольфи, та пункти прокату у котрих можна взяти напрокат все що душі завгодно, від велосипедів чи квадроциклів до автомобілів. Для дітей також є багато розваг, у готелях поруч із звичайними басейнами є і дитячі басейни, дитячі майданчики, ігрові кімнати для дітей. Деякі готелі такі як Alba 4* у Сонячному березі чи Helios Spa 4* у Золотих Пісках мають дитячі гірки у басейнах.

Користуватися Інтернетом безкоштовно ( Wi-Fi ) можна майже у всіх готелях незалежно від категорії зірок. Проте цей доступ поширюється лише у загальних зонах готелю або тільки у лобі. Якість такого Інтернету бажає бути кращою. Також можна скористатися безкоштовним Інтернетом у різних кафе та ресторанах.

Всі болгарські пляжі є муніципальними. Вхід на пляж є безкоштовним, але за лежак або парасольку доведеться заплатити від 8 левів. 5-ти зіркові та небагато 4- ри зіркових готелів мають власні території на пляжі, наприклад Sentido Golden Star 4*, Glarus 4* в Золотих пісках, Arkutino Resort 4* в Созополі, Blue Pearl 4*, Chaika Beach Resort 4*, винятком є готелі Асторія 3* та Орел 2* у Сонячному березі . Проте ці території не великі і лежаків для всіх гостей готелю часто не вистачає. Тому для економії краще взяти з дому пляжний рушник.

Практично усюди парасольки та лежаки біля басейну у готелі є безкоштовними, хоча і їх є обмежена кількість, тому місця краще займати з самого ранку.

Харчування. Болгарські готелі для своїх гостей пропонують широкий вибір системи харчування: без харчування, сніданки, півпансіон (сніданки та вечері), повний пансіон (сніданок, обід та вечеря), все включено, ультра все включено. Що ж вибрати? Особливостями болгарської національної кухні можна вважати одночасну теплову обробку продуктів на слабкому вогні, велика кількість овочів, помірне використання різноманітних приправ, тобто їхні страви не надто здивують наш смак, тим паче що у готелях часто представлені страви з європейської кухні. Тому при виборі харчування все включено ви завжди зможете поїсти звичних для себе страв з легеньким натяком на болгарську кухню.

На курортах безліч ресторанів та барів на любий смак. На болгарських курортах досить низькі ціни на харчування та алкоголь. Стандартна вечеря із салатом, першою і другою стравою та алкогольним напоєм вам обійдеться у 6 – 10 євро на особу, в залежності від курорту та рівня закладу який ви оберете. Порції подають достатньо великі. Тому ви зможете обрати для себе одно або дворазове харчування і щоразу відвідувати нові, цікаві ресторації. Якщо ви вибрали готель який не пропонує харчування і живете, наприклад в апартаментах чи приватному секторі, щоб мати змогу самому готувати їжу – під боком завжди знайдеться міні-супермаркети такі як “Младость” або “Зора”, де найдешевші ціни на продукти.

Валюта. Національна валюта – лев. Одне євро міняють приблизно на 1,93 лева. У обмінниках часто ошукують туристів на курсах, тому уникайте “акцій” та яскравих обмінних пунктів. На курортах безпечно міняти валюту в обмінних пунктах «Crown». Обмінні пункти можна зустріти практично у усіх готелях -це теж безпечне місце, де можна обміняти гроші.

Транспорт. У містах їздять автобуси, тролейбуси і трамваї. Курортними містечками курсують автобуси які довезуть вас не лише до пляжу, а й до сусіднього відпочинкового курорту.

Прокат автомобілів у Болгарії. Орендувати автомобіль на короткий термін можна, маючи водійські права та документ підтверджуючий особу.

Сувеніри. У Болгарії купують як сувеніри: одяг з вишивкою, лляні тканини, килимки, парфуми та косметику з Долини троянд, вироби зі шкіри, срібло ручної роботи, вироби з міді та заліза. Також тут є багато виноробних заводів, які виготовляють хороше та дуже смачне вино, котре можна придбати за низькими, як для нас, цінами.

Екскурсії. Одна з найпопулярніших екскурсій – це відвідини Болгарського Села. Тут ви відчуєте національний колорит Болгарії, що загубився серед мальовничих гір, зберігши атмосферу початку минулого століття.

По приїзду вас радо зустрінуть у старому болгарському будинку з хлібом і сіллю. Ви ознайомитеся з життям і побутом старого болгарського села, звичаями, ремеслами та кухнею. Всіх чекає смачна вечеря за старим болгарським звичаєм – болгарські національні страви і чудесне болгарське вино в необмеженій кількості прямо з бочки. Вечеря супроводжується багатою фольклорною програмою з танцями і піснями.

Для самих маленьких відвідувачів пропонується дитяча анімаційна програма з клоунами, а також катання на віслюках. Кульмінаційний момент програми – танець нестинарів на розжареному вугіллі.

Троянда вважається одним із символів Болгарії. Століттями болгари вирощували троянди та збирали їхні пелюстки щоб робити вишукану ефірну олію. Зараз троянди часто використовуються у парфумерії, фармакології та промисловості. Величезні поля вкриті цими чудовими квітами – не рідкість у Болгарії, їх ви можете відвідати на одній з екскурсій та побачити музей троянд.

Найвідоміше старе болгарське місто це звичайно ж Несебр. Поїхавши на екскурсію ви матимите можливість ознайомитися з архітектурою Болгарського Відродження, відвідати християнські храми, прогулятися цим романтичним містечком та побачити старі звичаї та побут болгарського народу.

У місті Варна ви знайдете дельфінарій. Щоб його відвідати, вам доведеться заплатити близько 150 левів. Хоч задоволення і не з дешевих, але поціновувачі цих неймовірних тварин будуть у справжньому захваті.

Варто відвідати екскурсію у Созополь – маленьке мальовниче містечко з вузькими брукованими вуличками і старовинними будинками, чарує своєю неповторною атмосферою старовини і романтики. Екскурсії включають прогулянки по річці Ропотамо. У її повільних водах плавають водяні лілії, а біля гирла красуються дюни. Ропотамо відрізняється екзотичною принадністю тропічних джунглів з буйною рослинністю і ліанами.

Не пропустіть нагоду відвідати відоме турецьке місто Стамбул. Дводенна екскурсія дасть можливість познайомитися з найбільшим містом Туреччини. Місто екзотики і сучасності, розташоване на двох континентах. Вас чекає панорамна екскурсія по місту з відвідуванням Іподрому, Блакитної мечеті, могили Роксолани і поїздка в азіатську частину міста.

Болгарія чудова та неосяжна. Тут є чим зайнятись у будь який сезон, проте, звісно ж, тільки літом, ви зможете поєднати чудовий відпочинок душі та приємний відпочинок тіла, скупавшись у теплому та чистому морі.