25

Dec
2012

Фотопоради для туристів

Розміщене від: підтримка/ 1093 0
Перед тим, як вирушити в дорогу.

Переконайтеся, що ви вмієте поводитися зі своєю фотокамерою: знаєте, на що потрібно натиснути, щоб зробити фотографію, як включати спалах, як змінити ISO та інше. Якщо ви ще не читали інструкцію для свого фотоапарата, обов’язково зробіть це. Іноді власник і не підозрює про можливості своєї техніки, поки не прочитає документацію.

Якщо у вас ще немає футляра або сумки для фотоапарата (кофр), обзаведіться цим. Постарайтеся, щоб це була скромна річ, яка не кидається в очі. Не така, на якій читається: “Я коштую купу грошей, а фотоапарат всередині ще дорожче! Вкради мене, і буде тобі щастя!”. Сумка дуже стане в нагоді в подорожі, тому що вона, по-перше, захищає фотоапарат, а по-друге, звільняє вам руки.

Збираючи валізи в Францію, Італію, Чехію або в інші країни обов’язково візьміть з собою інструкцію до фотокамери, додатковий комплект акумуляторів та зарядний пристрій. Якщо ви не впевнені, що під час поїздки у вас буде можливість опинитися біля комп’ютера і скопіювати відзняті кадри на носій, забезпечте себе резервними картами пам’яті або спеціальними пристроями для зберігання фотографій (такі пристрої називаються фотобанками).

 

Установки фотоапарата.

Настройками вашої камери контролюється f-стоп (значення шкали діафрагми), швидкість затвора та ISO. F-стоп визначає, наскільки розмитим буде фон у фотографії. Чим менше число, тим більше розмитий фон, чим воно більше – тим більше чіткими будуть деталі фону. Не можна сказати, які числа краще встановлювати. Все залежить від того ефекту, який ви захочете отримати на знімку.

Настройка швидкості затвора визначає, як швидко затвор вашої фотокамери відкривається і закривається. Чим швидкість швидше, тим швидше відбувається процес фотографування об’єкту. Врахуйте, що якщо виставляєте її нижче 60, то вам швидше за все знадобиться штатив, інакше тремтіння рук позначиться на знімку і він буде розмитим.

Можливо, що ваш фотоапарат не дозволяє самостійно робити деякі налаштування. Але розуміння того, на що вони впливають, допоможе вам поліпшити вигляд майбутнього знімка. Зробивши попередні знімки з різними налаштуваннями, ви краще зрозумієте, на що вони впливають.

Деякі камери мають напівавтоматичний режим, в якому користувач може встановити або f-стоп, або швидкість затвора. А фотоапарат сам підбирає другу характеристику. Це в більшості випадків є ідеальним рішенням.

ISO визначає, яку кількість світла необхідно для отримання зображення. Менші числа (80-100) працюють для яскравого денного освітлення, більш високі – для похмурої погоди, західного освітлення або зйомки усередині приміщень.

 

Композиція і предмет зйомки.

Засіб №1, який допоможе зробити ваші фотографії цікавіше, – це хороша композиція. В інструкціях до фотоапаратів зазвичай рекомендують знімати так, щоб об’єкт знаходився в центрі кадру. Ця рекомендація заснована на тому, що в видошукачах деяких моделей камер видно більше, ніж вміщається в кадр. Але їй можна слідувати не завжди.

Уявіть собі три рівновіддалені лінії, що розділяють ваш кадр по горизонталі і три по вертикалі. Точки перетину цих ліній – і є найвигідніші місця для розміщення об’єкта зйомки. Це правило називається ще правилом третин.

Не треба намагатися малювати на видошукачі такі смужки і розміщувати об’єкти строго в зазначених позиціях. Просто поекспериментуйте з позиціями не в центрі кадру і різними кутами зйомки.

 

Хорошою практикою було б захоплювати в кадр трохи більше простору, ніж ви плануєте. Тому що при друку фотографії частина може бути обрізана у зв’язку з невідповідністю розміру формату, який ви обрали, і дозволу, в якому ви знімали. Якщо ви володієте програмами редагування зображень (Photoshop або інші), то ви зможете вдома самостійно виконати приведення фотографій до заданого друкованого формату шляхом зрізання фрагментів, які не вміщаються (це називається кроп, від англ. Crop – зрізати). У цьому випадку ви будете застраховані від “приємних” несподіванок на відбитках: руки, зачіски та інші важливі частини вдасться зберегти, а зрізати можна буде фон або несуттєві деталі.

 

Якщо ви збираєтеся знімати пейзажі, то будьте готові до одного неприємного моменту: красиві види на фотографії можуть виглядати плоско. У цьому випадку добре б мати який-небудь об’єкт на передньому плані. Наприклад, якщо ви знімаєте гірське озеро, добре б зловити в кадр і рибальський човен, що пливе по водній гладі. Це покаже, наскільки величні і високі навколишні гори і зробить кадр більш цікавим.

 

Не бійтеся банальності. Немає нічого поганого в тому, що ви знімаєте друзів або близьких на тлі визначних пам’яток і пам’ятників. Адже саме це (а не макрофотографії бабки) буде потім вам хорошою пам’яттю про проведені відпустки. Можете спробувати зробити кадри цікавіше, поліпшивши композицію або знімаючи тоді, коли ваші друзі про це не знають.

 

Фотографуючи місцеве населення, пам’ятайте про те, що не всі це люблять. Іноді людей дратують камери, спрямовані на них. У цьому випадку не варто насідати і робити це проти їхньої волі. Можливостей для цікавих фото вистачить завжди. Трохи практики – і ваші знімки будуть виглядати як листівки.