12

Feb
2016

Як святкують 8 березня в світі

Розміщене від: підтримка/ 986 0

 

Всім на пост радянському просторі відоме свято 8 березня присвячене найгарнішій частині людства. Міжнародний жіночий день або 8 березня можна вважати най прекраснішим святом в цілому світі. Так, його святкують не тільки в країнах на пост радянському просторі, а також в багатьох країнах світу.

Вперше міжнародний жіночий день відмічали в 1911 році – Австрія, Німеччина, Данія і Швейцарія, але в різні дні. В 1912 році традиція повторилась і знову в різні дні.

В 1913 році традицію підхопило Російське місто Санкт-Петербург. Однак точна дата та ім”я організаторів не відомі.

І тільки в 1914 році вперше в один день 8 березня святкували міжнародний жіночий день одночасно в 6 країнах: Австрія, Данія, Німеччина, Росія , Нідерланди, Швейцарія.

Початок Першої Світової Війни змусив людей на довго забути про будь-які свята. Однак з приходом в Росії до влади більшовиків про міжнародний жіночий день згадали знову і надали йому офіційного статусу. Як вважають історики таким чином ідеологи боролися з церковними святами, які проходили в цей ж період часу.

1975 рік ООН об’явило “Міжнародним роком жінки” і з подачі делегації СРСР свято 8 березня за рішенням Організації Об’єднаних Націй отримало офіційний статус “Міжнародного жіночого дня”

Сьогодні свято святкують в багатьох країнах світу. Всі в один день, але з невеликими відмінностями.

Німеччина

В цій країні свято 8 березня не має великої популярності і вихідного дня також не роблять в цей день. Раніше, коли Німеччина була Східна частина вітала жінок, а Західна Німеччина і не чула про таке свято. Коли країна об’єдналась свято 8 березня мало короткий проміжок часу полярність. Однак з часом про нього трохи забули. В засобах масовю інформації в цей день згадують про “Міжнародний жіночий день”, але тут прийнято вітати жінок в травні на День матері.

Польща

В Польщі, як і в Німеччині в цей день не роблять вихідний, але чоловіки не забувають вітати жінок з цим святом. На квіткових базарах з’являються весняні квіти, які надзвичайно швидко розбирають. Деякі люди вважають що це комуністичне свято і його не потрібно святкувати, але зазвичай на них ніхто не звертає увагу.

Литва

В перше свято 8 березня було включено до списку пам’ятних днів країни в 1994 році, але зі зміною влади в 1997 році консерватори і християн-демократи виключили його зі списку. І лише на початку 2002 влада повернула 8 березня до списку пам’ятних днів.

Зараз це свято з кожним роком набирає популярності і вважається святом приходу Весни, як дар любові та поваги до Жінки. Однак в Литві можна зустріти безліч протилежних думок стосовно “Міжнародного жіночого дня”. Хтось вважає що це гарне свято Весни і його потрібно відмічати. Деякі ж в тому числі і жінки не бачать змісту в святкування 8 березня. Багато для кого це свято асоціюється з  радянськими часами коли школярі дівчата дарували хлопцям квіти на 23 лютого, а хлопчики приносили по тюльпанчику 8 березня.

Головним аргументом жінок, котрі вважають свято не потрібним, що про жінку не повинні згадувати тільки 1 раз на рік, а квіти можна дарувати просто так в любий  день.

В’єтнам

В В’єтнамі жінок вітали  ще дві тисячі років тому. Тільки в ті часи свято називалось День пам’яті сестри Чинг. Ця молода дівчина очолювала визвольну війну В’єтнаму від Китайської агресії. Коли її військо попало в оточення дівчина кинулась в річку, щоб не здаватися в полон. Після перемогу соціалізму у В’єтнамі свято Дня пам’яті сестри Чинг перекочувало в 8 березня.

Франція

В Франції Міжнародний жіночий день не є популярним. Його святкують тут тільки комуністи та ліві. Жінок в Франції вітають в травні в День матері. Однак до молодих дівчат це свято не має ніякого відношення їх вітають на День Валентина.

Італія

Італійці одні з небагатьох європейців, які відносяться до 8 березня так само як ми. В 1946 році Радою італійських жінок був запропонований символ свята – квітка мімоза, яка характеризує жіноче свято. І з того часу в цей день італійським жінкам традиційно дарують букет жовтих мімоз. В Італії серед певної частини жінок прийнято святкувати 8 березня суто в жіночому колі без своєї другої половинки. Вони збираються в ресторані і за розмовами вирішують, як провести цей чудовий вечір так як день в них робочий.

Китай

В Китаї це свято проходить як звичайний буденний день. Тільки старі революціонерки отримують офіційні привітання. В Китаї на прийнято дарувати зрізані квіти тому в пошуках букетів можна побачити тільки іноземців.

Туркменістан

В Туркменістані домінують сімейні цінності, відповідно, велика і шанована роль жінки. Свято 8 березня відзначається в Туркменістані традиційно, як і в цілому світі, але після деякої перерви. В 2001 році свято скасував перший президент Туркменії Сапармуратом Ніязовим. В цей період жіноче свято святкували в Новруз байрам 21-22 березня і називався Національне свято весни і жінок Туркменістану. Однак у січні 2008 року президент республіки Гурбангули Бердимухамедов підписав закон про внесення змін до Кодексу законів про працю і повернув Міжнародний жіночий день 8 березня.

Болгарія

В Болгарії свято 8 березня не став державним. Це звичайний робочий день. Так що у чоловіків є можливість привітати не тільки свою дружину, а й жінок-колег на роботі. Зазвичай на роботі, після обіду влаштовуються гуляння або ж всім колективом відправляються в ресторан чи кафе. Останнім часом у деяких жінок в Болгарії ставлення до свята трішки охололо, інші ж почали сприймати його як атрибут радянських часів. Нерідко помічається і факт, що жінки на відміну від чоловіків з великим ентузіазмом вітають один одного в цей день.