03

Mar
2017

Календар подій у Львові на 2017 рік

Розміщене від: підтримка/ 1725 0

Весна          Літо           Осінь           Зима

Міське Свято Шоколаду

Дата:3-5 березня; 13-15 жовтня 2017 Локація: Палац Мистецтв, вул. Коперника, 17

Свято шоколаду у Львові – це традиційне міське свято, впродовж якого відбувається ярмарка-презентація шоколадних виробів, майстер-класи від професійних шоколатьє, створення шоколадних виробів ручної роботи та скульптур з брил шоколаду та ін.

Lviv Fashion Week / Львівський тиждень моди

Дата: 22-26 березня 2017, 25-29 жовтня 2017 Локація: Простір міста.

Двічі на рік проходить Lviv Fashion Week, який є однією з наймасштабніших модних подій у Східній Європі. Розпочавши свою діяльність у березні 2008 року, львівські тижні моди привернули до себе увагу знаменитих особистостей у світі моди, зокрема почесними гостями Lviv Fashion Week були японський дизайнер-легенда КензоТакада, засновник бренду Кепіо; засновник і колишній президент компанії Жан-Поля Готьє, сірий кардинал світу моди Дональд Потар, відомий російський кутюр’є В’ячеслав Зайцев.

Міжнародний Фестиваль “Простір Актуальної Культури «LEMinarium»

Дата: 24 березня – 2 квітня Локація: Простір міста

Структурно І-етіпагіїїт 2017 матиме дві паралельні течії: промоційну (скеровану на популяризацію творів Станіслава Лема серед підлітків та молоді) та артистичну (спрямовану на художнє переосмислення його ідей та концепцій).

Великодній ярмарок у Львові

Дата: 12 квітня – 12 травня Локація: пр. Свободи

Щороку Великодній ярмарок у Львові проводиться за європейським зразком “Озт.егтагкт.” та складається з гастрономічної сектору (галицька кухня та львівські смаколики) та сувенірної панорами. Родзинками ярмарку є інтерактивна народна майстерня у якій як львів’яни та гості міста можуть брати участь у майстер класах з народних ремесел (ковальство, писанкарство, ткацтво, гутництво та інші). Особливу атмосферу проспекту Свободи додає весняно-квіткове оформлення окрасою якого є велетенська писанка.

Фестиваль писанок у Львові

Дата: квітень 2017 Локація: пл. Музейна

Це родинний захід, що прославляє тисячолітні традиції святкування найсвітлішого свята у християнському світі.

Головною ідеєю Фестивалю є популяризація великодніх традицій та прикрашання міста Лева за допомогою невід’ємного символу Великодня – Писанки. У цей період увесь Львів перетвориться на “Музей Писанки” під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватися писанки.

Фестини «Велика Гаївка»

Дата: 16-17 квітня 2017

Локація: Музей народної архітектури та побуту (Шевченківський гай), вул. Чернеча Гора, 1 Напередодні Великодня на території Музею народної архітектури та побуту можна взяти участь у майстер-класах по розпису писанки, а вже під час самого святкування стати учасником традиційних Великодніх забав для дітей та дорослих, юнаків та юнок. Серед них – «Кривий танець» (постійно-діючий гаївковий танець, який тягнеться по алеї від входу і до церкви в центрі музею); конкурс «Писанка для милого», Майстерня автентичного танцю, атракціон «Гойдалка». Основна частина Фестин «Велика гаївка» пройде на головній сцені. У програмі: гаївки, веснянки, конкурси, забави, аукціон писанки, виступи фольклорних, хореографічних колективів, естрадних виконавців.

Міжнародний етно-джазовий фестиваль «Флюгери Львова»

Дата: 29 квітня -2 травня 2017 р.

Локація: внутрішній дворик Ратуші, пл. Ринок, 1

За дванадцять років свого існування фестиваль став музичною візиткою Львова та найпопулярнішім весняним фестивалем. Формат фестивалю – етнічна і джазова музика – покликаний творити простір для культурного обміну, співпраці та спільного пошуку нових музичних форм. «Флюгери Львова» щороку проводяться на початку травня у самому серці Львова – ексклюзивно відведеному для них внутрішньому дворику Ратуші.

Щороку «Флюгери» збирають кілька тисяч відвідувачів, серед яких багато туристів, які приїжджають у наше місто спеціально на фестиваль «Флюгери Львова».

Міське свято «День Батяра у Львові»

Дата: травень 2017 Локація: пл. Музейна

Свято, що пропагує львівську батярську культуру. Гості Свята зможуть познайомитись зі справжніми батярами, поспівати з ними батярських пісень, навчитись розмовляти батярськоюгварою та взяти участь у батярських бешкетах і забавах. У програмі – вуличні забави, батярські танці, батярський тир, співи, ярмарок батярськихлігумін, батярськийфотосектор, театральні дійства та концерти. Батяри усіх країн, єднаймось!

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози»

Дата: травень 2017

Локація: Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7

Один із найдавніших постійно діючих музичних форумів України, започаткований ще на поч. 1980-х. Вже в перші роки свого існування фестиваль зібрав на сцені Львівської філармонії найвизначніших віртуозів тодішнього СРСР, а згодом перетворився на щорічний парад світового музичного бомонду, на справжнє свято музичного мистецтва в Україні.

Фестиваль «Віртуози» відомий на всіх континентах, а Львів став тим містом, яке прагнуть відвідати віртуози цілого світу, сприяючи утвердженню міжнародного статусу України як країни з давніми і міцними культурними традиціями.

Весна          Літо           Осінь           Зима

Сніданкові ярмарки

Дата: впродовж літа 2017 Локація: Парк імені Івана Франка

Щовихідних впродовж літа один із парків Львова перетворюватиметься на затишну галявину, де можна буде у невимушеній атмосфері відпочити від робочих буднів, поспілкуватися з друзями, провести час із родиною і навіть зі сусідами, а також відкрити для себе фестивальну кухню нового формату. Безліч розваг як для дорослих так і дітей: майстер-класи з розфарбовування гіпсових фігурок, пісочна анімація, спортивні заняття, ігри, танці, смачна кухня і це все у супроводі живої музики.

Міжнародний джазовий фестиваль «Alfa Jazz Fest»

Дата:23-27 червня 2017 Локація: простір міста

Alfa Jazz Fest – джазовий фестиваль міжнародного масштабу. Фестиваль не тільки збирає кращих джазових музикантів світу, він дарує місту чудові літні вихідні в кращих традиціях європейських музичних подій. Концерти відбуваються під відкритим небом, що дарує особливу атмосферу старому місту. Фестиваль має три різні майданчики. Хвиля джазу охоплює не тільки закапелки давнього міста, його бруківку та флюгери, а й зелений парк зі своїм краєвидом та спеціально обладнаною сценою.

Leopolis GrandPrix

Дата: 02-04 червня 2017 Локація: Простір міста

Leopolis GrandPrix, або Великі призи Львова – кільцеві автомобільні перегони, що мали статус Гран Прі, які проводилися на вуличній трасі Львова. Етап був частиною міжнародної серії Гран Прі, попередника Формули-1. Траса була задумана 1927 – на два роки раніше, ніж у Монако, але перші змагання пройшли на рік пізніше – 1930р. Уже в червні 1931 року кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу. А з 1932 року отримали назву і статус Гран Прі Львова. Тому на сьогодні в історію увійшов саме Гран Прі Львова, а не країни, що саме по собі є унікальним явищем, наданий місту А.І.А.С.К. (Міжнародна асоціація автомобільних клубів – попередник РІА).Фестиваль «ІеороІізСгапсІРгіх» внесено до офіційної програми фестивалів світових ретро-фестиввалів Львові!

Гастрономічний фестиваль «Львів на тарілці»

Дата: 23-27 червня 2017 Локація: простір міста

Величезний гастрономічний фестиваль, який презентує Львів як гастрономічну столицю України. До Фестивалю долучаються ресторатори міста, які, представляючи заклад, пропонують до смакування свої вишукані страви та напої. Власники кнайп, кав’ярень та ресторацій отримають можливість винести особливу атмосферу їхнього закладу на вулицю міста! Фестиваль “Львів на тарілці” має на меті презентувати все багатство львівської кухні.

Фестиваль «LvivKlezFest»

Дата: червень 2017 Локація: територія міста

«LvivKlezFest.» – це міжнародний фестиваль єврейської музики, пісні і танцю. Це спроба відтворити втрачену музичну культуру та відновити частину історії Львова, зокрема, єврейського кварталу, який був невід’ємною складовою галицької мультикультурної столиці. Упродовж періоду свята львів’яни та гості міста мають змогу ознайомитися з клезмерською музикою. Охочі можуть поспілкуватися з учасниками фестивалю, серед яких -відомі ансамблі, сімейні капели та окремі виконавці із США, Ізраїлю, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини. «Родзинкою» фестивалю є проведення традиційного єврейського весілля просто неба на вулицях міста.

Промоційна акція «Ніч у Львові»

Дата: 14-16 липня 2017 р. Локація: територія міста

Традиційно у Львові двічі у рік три ночі театралізованих дійств, нічних екскурсій, мистецьких перформенсів у музеях, театрах та храмах. Промоційна акція «Ніч у Львові» – акція, яка пропонує львів’янам та гостям з різних куточків України та Європи відвідати понад сотню різноманітних атракцій. Під час «Ночі у Львові» учасники акції мають змогу побачити нічний Львів з вежі Ратуші, на яку їх супроводжуватимуть актори театру «Воскресіння», а також вперше відвідати підземелля Ратуші, відчути таємничість нічного Личаківського цвинтаря, побачити вогняні дійства, відвідати нічні театральні вистави у музеях міста, виставки у галереях, проїхатися «Чудо поїздом» та «Чудо бусом», відвідати вночі собор св. Юра, прогулятись вечірнім Львовом в супроводі знаних львівських екскурсоводів.

Міжнародний фестиваль мистецтв ««Fort.Мissia»

Дата: 28-30 липня

Локація: оборонні форти Першої світової війни, прикордонна зона між Україною та Польщею, с. Поповичі, неподалік пункту перетину кордону Шегині. На цю територію можна потрапити тільки раз на рік і тільки на фестиваль.

У 2017 році «Fort.Мissia» відбудеться 28-30 липня по обидві сторони кордону.

Міжнародний фестиваль мистецтв «Fort.Мissia» є одним із найпотужніших і найкреативніших фестивалів України. 2017 року «Fort.Мissia» влаштує мистецькі акції з обох боків кордону у співпраці із польськими партнерами. Фестиваль розшириться на польську частину унікальних фортифікацій Першої світової війни -форт Вогек, який знаходиться за кілометр від лінії кордону. Ідея фестивалю – спільна творчість митців, поетів, музикантів та акторів на руїнах війни.

Міжнародний фольклорний фестиваль «Етновир»

Дата: 23-27 серпня 2017 року Локація: територія міста

Найбільший фольклорний фестиваль України, де відбуваються найколоритніші виступи колективів, вражаючі марш-паради учасників головними вулицями міста та презентація кухні народів світу. Щорічно «Етновир» вибухає яскравими барвами і є головною подією святкувань Дня Незалежності України у Львові. У теплій атмосфері проходять вечори дружби і танцювальні майстер-класи.

Фольклорні колективи з багатьох країн вже презентували культуру своєї країни на Міжнародному фестивалі фольклору «Етновир».

Весна          Літо           Осінь           Зима

 «Дні мистецтва перфоманс у Львові»

Дата: 4-10 вересня 2017

Локація: Палац мистецтв та публічний простір міста

«Дні Мистецтва Перфомансу у Львові», єдиний фестиваль цього жанру в Україні, на якому представлено мистецтво перфомансу у великому розмаїтті країн, поколінь та напрямків, а також існує безкоштовна «Школа Перфомансу». Окрім пропаганди та розвитку мистецтва перфомансу в Україні, фестиваль намагається перетворити Львів на центр, звідки мистецтво перфомансу поширюватиметься на культурні середовища інших міст та спонукати утворення української школи перфомансу. Завдяки проведенню «Днів» у Львові та в інших містах України з’явилася аудиторія шанувальників перфомансу.

«Форум видавців у Львові» і міжнародний літературний фестиваль

Дата: 14-17 вересня 2017

Локація: Палац мистецтв, вул. Коперника, 17

“Форум видавців у Львові” – найбільший український книжковий ярмарок та один з найбільших літературних фестивалів Східної Європи. Основним наповненням програми Форуму є літературні акції, презентації видавництв і авторів, літературні читання і автограф-сесії, а окрім того – це книжковий ярмарок, де представлені всі найважливіші книжкові новинки осені. За 4 дні відбувається близько 1000 заходів на будь-який смак в різноманітних локаціях. У цей час весь Львів перетворюється на “Форум видавців і читачів”, а відвідувачів охоплює книжкова «лихоманка».

Дні європейської спадщини у Львові

Дата: 9-10 вересня 2017 Локація: простір міста

Низка безкоштовних екскурсій та акцій для львів’ян і гостей міста по об’єктах, які є зазвичай маловідомими або малодоступними. Еигореаппегіт.а£ЄСІау5, або Дні європейської спадщини, проходять щороку у вересні по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами. Офіційно започаткована Радою Європи у 1991 році, ця традиція покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Міське свято кави «На каву до Львова»

Дата: 21-24 вересня 2017 Локація: територія міста

Справжній осінній символ міста, свято, на якому відбувається рекордний кавовий ярмарок за всю історію Львова! Спеціально для свята «На каву до Львова» створять ексклюзивну кавову суміш, яку можна придбати лише під час свята.

Родзинкою свята є облаштована на ярмарку Кавова пошта «РгогпЬ/іул/іт.пі-Оує». Також в рамках свята щороку відбувається Західноукраїнський чемпіонат баріста, де змагаються найкращі баріста зі Львова та західного регіону України.

Міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев»

Дата: вересень-жовтень 2017 Локація: Театри міста

Головна театральна подія Львова, яка перетворює центр міста на декорації до вуличних вистав. У межах дійства виступають трупи з різних країн, цього року – із Росії, Польщі, Литви, Франції, Німеччини. Розпочнеться фестиваль традиційно – із карнавальної ходи театральних колективів центром міста. Це напрочуд чудове, незвичне дійство, що причаровує перехожих. Завершує фестиваль вулична виставка та велике вогняне шоу. Сьогодні «Золотий Лев» – єдиний театральний фестиваль, який концентрує в собі всі театральні тенденції сучасного мистецького прогресу.

Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»

Дата: жовтень 2017

Локація: Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7

Концепція фестивалю ґрунтується на прагненні представити сучасну українську музику в контексті світової. Програма широко репрезентує різні генерації українських композиторів. Спеціальний акцент зроблено на музиці країн Східної Європи. Вагомою частиною програми «Контрастів» є класика XX сторіччя. Особливістю кожного фестивалю є представлення творчих портретів митців, яких запрошують до Львова.

Міське свято Сиру і Вина

Дата:20-22 жовтня 2017

Локація: Палац Мистецтв, пл. Ринок

Це гарна нагода більше довідатись про культуру сироваріння та традиції виноробства у Львові та Україні, відвідати ярмарок, забави, різнопланові розважальні акції, анімації, конкурси, концерти фольклорних колективів та, безумовно, скуштувати доброго сиру та хорошого вина.

Брі, камамбер, шаблі, бордо, рокфор, сирне фондю та різотто в пармезані – всім цим та багато іншим можна поласувати на Святі Сиру і Вина.

Промоційна акція «Ніч у Львові»

Дата: листопад 2017 р. Локація: територія міста

Традиційно у Львові двічі у рік три ночі театралізованих дійств, нічних екскурсій, мистецьких перформенсів у музеях, театрах та храмах. Промоційна акція «Ніч у Львові» – акція, яка пропонує львів’янам та гостям з різних куточків України та Європи відвідати понад сотню різноманітних атракцій. Під час «Ночі у Львові» учасники акції мають змогу побачити нічний Львів з вежі Ратуші, на яку їх супроводжуватимуть актори театру «Воскресіння», а також вперше відвідати підземелля Ратуші, відчути таємничість нічного Личаківського цвинтаря, побачити вогняні дійства, відвідати нічні театральні вистави у музеях міста, виставки у галереях, проїхатися «Чудо поїздом» та «Чудо бусом», відвідати вночі собор св. Юра, прогулятись вечірнім Львовом в супроводі знаних львівських екскурсоводів.

 

Весна          Літо           Осінь           Зима

Міжнародний фестиваль «JazzBe

Дата: 1-10 грудня 2017

Локація: Львівська філармонія, клуб Пікассо, театр ім.М.Заньковецької Ф22ВЄ2» – це найбільший музичний українсько-польський проект, центром якого є Львів. Транскордонний джазовий марафон, щороку єднає довкола музики десятки музикантів і організаторів та тисячі слухачів різних міст України та Польщі. Це один із вагомих міжкультурних музичних проектів у Східній Європі та надзвичайне явище для України. Родзинкою фестивалю є поєднання в рамках одного фестивалю максимальної кількості джазових стилів (свінг, ф’южн, бі-боп, джаз-рок, фанк, кул, фрі-джаз…) та імпровізаційної музики. Щороку до Львова на фестиваль приїжджають сотні туристів із різних міст України та з-за кордону. Варто зауважити, що це здебільшого музиканти, студенти, митці та інтелігенція.

 У календарі подій можливі зміни.

джерело: touristinfo.lviv.ua