19

Dec
2012

Космічний туризм: скільки коштує побачити Галактику?

Розміщене від: підтримка/ 847 0

Здійсніть найекстравагантнішу подорож у своєму житті.

Мабуть, багато хто з вас мріяв у дитинстві про неосяжні простори, а ще краще – про професію космонавта. Якщо з якихось причин ви все-таки не опанували ази цієї складної, проте романтичної професії, не хвилюйтеся.

Ми живемо у XXI столітті – у вік сучасних технологій і досягнень.Поспішаємо вас обрадувати, що незабаром полетіти в космос на космольоті буде так само легко, як і здійснити подорож літаком у Долину Смерті чи флоридський Діснейленд.

Космічний туризм – історія

Сьогодні приватними польотами в космос займається компанія Virgin Galactic, яка входить у групу Virgin Group Річарда Бренсона – перша компанія, яка сконструювала власні космічні літаки. Завдяки цьому кожна людина найближчим часом зможе здійснити приватну подорож у космос.

Розробкою першого космічного літака зайнявся найвпливовіший конструктор літаків та ракет другої половини ХХ століття Берт Рутан. Він був автором першого корабля SpaceShipOne та сучасного SpaceShipTwo.

Завдання цих космічних літаків – перевозити в космос пасажирів компанії Virign Galactic, а їх будівництвом займається компанія Scaled Composites у Мохаві в Каліфорнії. Корабель SpaceShipOne став прототипом корабля SpaceShipTwo.

Останній перебуває у стані розробки, протягом 12-18 місяців проходитимуть випробування, а після цього компанія Virign Galactic відправлятиме пасажирів у космос.

Планується, що спочатку польоти будуть щотижня, а потім літати в космос будуть щодня, а то й по два рази на день. Поки триває завершення будівництва сучасного космічного корабля SpaceShipTwo, SpaceShipOne розміщується у  Вашингтоні у Смітсонівському музеї.

На честь таких досягнень у космобудівництві цей корабель розташувався між літаком “Дух Сент-Луїса” (на якому був виконаний перший трансатлантичний безпосадковий переліт) та літаком Bell X1 “Неперевершений Дленніс” (на ньому вперше подолали звуковий бар’єр).

На кораблі SpaceShipOne 2004 року здійснили три успішні польоти в космос на висоті більш ніж 100 кілометрів. Визначний політ відбувся 4 жовтня. Ці польоти показали, що нова конструкція – ефективна та дієва.

Таким чином, компанія Virgin Galactic довела, що комерційні й туристичні польоти в космос – зовсім не міф, а реальність, яка ось-ось стане доступною багатьом.

Космічний туризм – система польотів

Перші запуски космічних кораблів будуть виконані з космодрому “Мохаве”. Розташований він в однойменній пустелі в Каліфорнії. Однак найближчим часом космодром “Америка” та штаб-квартира компанії Virgin Galactic будуть побудовані у Нью-Мексико.

Крім того, компанія шукатиме шляхи для будівництва космодромів по всьому світові. А поки що обирайте найзручніший авіамаршрут в Америку та вирушайте туди. Адже неймовірна мандрівка в космос чекає на вас.

Безпосередньо на космодромі перед польотом ви пройдете триденне тренування. І вже тоді відчуєте, що найбільша пригода у вашому житті почалася.

Всі тренування й навантаження будуть максимально схожими до того, що з вами відбуватиметься безпосередньо під час польоту в космос. Під час польоту з вами будуть іще 6 астронавтів та два пілоти.

Як відбувається сам політ?

Із космодрому “Мохаве” космічний корабель доставляють на висоту 15 км спеціальним літаком-носієм. На цій висоті корабель відділяється від носія, і вмикається його гібридний двигун.

Починається підйом на висоту понад 110 км. На замітку, за міжнародними правилами космос починається на висоті 100 км над поверхнею землі. Космічний корабель рухається зі швидкістю 4000 км/год, це в 4 рази більше, ніж швидкість звуку.

Незадовго перед досягненням максимальної висоти починає діяти унікальна система складних крил. Крила космічного корабля складаються для кращого входу в атмосферу під дією земного тяжіння.

Складені крила діють як повітряні гальма, космічний корабель вирівнюється й уповільнюється, щоб спокійніше увійти в атмосферу.

Важко повірити, що все це ви бачите не по телевізору чи в журналі, а на власні очі. Як протягом нетривалого часу небо з блакитного стає темно-синім, пурпуровим, а потім узагалі чорним. І тоді ви, власною персоною, опиняєтеся в космосі.

Варто зауважити, що після такого польоту ви офіційно отримаєте звання “астронавт”. Цікаво, що у США астронавтом вважається людина, яка здійснила політ у космос на висоту 80 км.

Згідно з визначеннями Міжнародної федерації повітроплавання, космічними вважаються польоти на висоті 100 км. Пасажири корабля Virgin Galactic отримають однойменний значок компанії, а також значок астронавта Федерального управління цивільної авіації США.

Космічний туризм – ціна

Космічний політ – емоції, які неможливо описати. Мабуть, найбільша авантюра в житті. Проте таке задоволення зовсім недешеве.

Із постійним запровадженням нових технологій передбачається, що польоти в космос стануть доступні не лише багатим, а ціни знижуватимуться.

Забронювати квиток для польоту можна за допомогою Акредитованих Космічних Агенцій по всьому світу. Уявіть собі, що вам не доведеться їхати за кордон, якщо все-таки надумали полетіти в космос.