14

Feb
2014

Посібник по виживанню в бандерштаті

Розміщене від: підтримка/ 964 0

Недаремно міста Західної України вважають бандерштатом. Що ховається за цим поняттям, ви, напевно, і самі чудово знаєте або легко зможете знайти всю необхідну інформацію в інтернеті. Львів — це яскравий представник, а можливо і осередок націоналістичного та патріотичного духу. Як тут вижити, не заблукати, зануритись в атмосферу і повернутись з яскравими та незабутніми враженнями, ми вам і розповімо.

Прапор України

Ви приїхали у Львів. Сподіваємось, вам вдалось добратись потягом не західного сполучення ( Львівська залізниця ) і персонал який вас обслуговував був з вами на одній хвилі, тому ви потрапили в місто без зайвих труднощів. Якщо ж ні, то деякі з наведених нижче порад вам знадобляться ще у потязі.

Ви приїхали у Львів. Сподіваємось, вам вдалось добратись потягом не західного сполучення ( Львівська залізниця ) і персонал який вас обслуговував був з вами на одній хвилі, тому ви потрапили в місто без зайвих труднощів. Якщо ж ні, то деякі з наведених нижче порад вам знадобляться ще у потязі.

Перше, що вам треба знати – це те, як звертатись та спілкуватись з колоритними місцевими мешканцями. Якщо у Львові ви вперше, то вам обов’язково знадобиться інформація як потрапити в те чи інше місце або придбати щось у магазині. Якщо ви звернетесь до продавця російською мовою, то, в кращому випадку, вас просто проігноруюуть.Запам’ятайте, починати розмову необхідно з висловлювань:

“Прошу пані/пана…”. Саме так, просите надати вам інформацію, адже без неї ви довго будете блукати безмежними вуличками, тому доведеться утихомирити свою гординю та попросити.

“Перепрошую, чи не могли б ви…”. За що ви перепрошуєте? За те, що відбираєте час у пересічного жителя. Львів’яни дуже ввічливі, хоча вам можуть трапитись і представники у поганому настрої або зовсім без нього.

“Добридень,…” Це трактується як “Добрий день”, але місцеві мешканці оригінально об’єднали ці два слова у скорочене, проте зрозуміле для всіх висловлювання.

Ну і, звичайно ж, ви мусите знати ключову фразу, без якої вас не впустять в деякі заклади Львова, або приймуть за чужака та повішають на дошку ганьби: “Слава Україні — Героям слава!” Будьте готові підтримати цей заклик, без цього гасла не радимо взагалі вирушати на Західну Україну.

Москаль

Ну ось, ви вже розібрались з тим, як добратись до місця вашої подальшої дислокації і починаєте рухатись у потрібному напрямку. Що потрібно знати, щоб безпечно пересікти цю смугу перепон та небезпек.

Не ведіться на заклики таксистів довезти вас у будь яку точку міста лише за…ну сума у всіх варіюється, але дешево вам це точно не обійдеться, а як дізнаються, що ви не місцевий, то немає гарантії, куди саме вас завезуть чи вивезуть.

Рухайтесь у напрямку громадського транспорту. Скоріше за все ви скористаєтесь трамваєм, адже він без перешкод довезе вас до центру міста. Дорогою сильно не крутіть головою. Намагайтесь поводити себе тихо та спокійно, щоб ніхто не зрозумів, хто ви і звідки.

В трамваї не забудьте придбати квиток. Зробити це можна у водія. Після купівлі квиток треба обов’язково закомпостувати,бо, в інакшому випадку, ви матимете неприємну, невтішну і навіть дуже “витратну” розмову з контролером і декількома охороняючими його “амбалами”. Їдучи в громадському транспорті, намагайтесь мовчати та не привертати зайвої уваги, особливо, якщо ви неідеально або взагалі не володієте українською мовою. Якщо ж ви помітили недобрі погляди і люди починають озиратися – це означає, що вас викрили і вам негайно потрібно покинути транспортний засіб. Вже і негайно! Розплата за галасливість та невиконання порад — очікування наступного трамваю (і це в кращому випадку). Якщо люди почали виходити за вами, спробуйте відвернути від себе увагу гаслом: “Слава Україні!”. Якщо ви промовили його впевнено і люди вам відповіли, можете спокійно очікувати на зупинці наступного трамваю, якщо ж відповіді не було – БІЖІТЬ! Коли побачите, що переслідувачі відстали від вас, можете відновити рух у потрібному вам напрямку.

Ось ви вже приїхали до центру, наступне, що вам треба знайти — готель, хостел або квартиру, в якій ви будете перебувати під час цієї небезпечної та пізнавальної мандрівки. Щоб дізнатись цю важливу, для вас інформацію використовуйте поради, які ми описали вище.

Нарешті, можемо вас порадувати — де б ви не розмістились, житиметься вам тихо та спокійно. Це чи не єдине місце, де ви можете почувати себе у безпеці, і вам нічого не загрожуватиме ( ну звичайно якщо ви вже не “напартачили” та вас не вистежили).

Для того, щоб прогулятись Львовом та подивитись надзвичайну архітектуру цього вишуканого міста, радимо вам пов’язати стрічку в кольорах прапору України. Такі стрічки можна придбати заздалегідь, або ж у місцевих магазинах сувенірів та фурнітури. Пов’язати стрічку можна на руку, сумку, рюкзак або вплести в косичку. Ця, здавалось би дрібничка, відверне від вас підозру та дозволить уникнути кари, якщо ви десь трохи “накосячите”.

Щоб відчути себе членом цієї великої громади, вам треба не побоятись та наблизитись до місць скупчення людей. Де це можна зробити? Відкриємо вам секрет — львів’яни мають певні місця, де вони проводять усі можливі зустрічі, збори, а також просто виходять на прогулянки. Якщо ви сміливий та рішучий, то радимо вам відвідати такі місця:

“Біля коня” – пам’ятник королю Данилу Галицькому;

“Жаба” або “Хвиля” – пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку;

“Під Оперним” – Театр опери та балету імені Соломії Крушельницької;

“Біля олівця” – важко здогадатись, але це біля пам’ятника Івану Франку.

Тому наважтесь на ризик і не забудьте про стрічки і вивчені заздалегідь фрази та слогани.

Тризуб

Львів — місто кави! Відхилити запрошення на каву — це справжній злочин і покарання за таке може бути жорстоким та привселюдним. Тут все починається з кави — побачення, розмови, ділові зустрічі…а ось закінчується все далеко не кавою, тому будьте готові до непередбаченого розвитку подій.

Зверніть увагу! Щоб відчути справжній дух Львова та мати, що розповісти по поверненні додому, вам потрібно відчути колорит цього міста. Зробити це можна скуштувавши неймовірні місцеві кулінарні шедеври.

В першу чергу, варто скуштувати, звісно ж, каву. Тут її готують по-особливому, вкладаючи в приготування частинку душі. Саме тому не смійте висловлювати претензії чи не вдоволення цим напоєм. В іншому випадку, вас відведуть на площу Ринок, привяжуть до стовпа ганьби і привселюдно будуть знущатися! Також скуштуйте місцеве сало в шоколаді. Подобається воно далеко не всім, але спробувати варто. Навіть якщо ця незвична страва не припала вам до смаку, не варто засмучуватись. У Львові є те, що подобається практично всім — це шоколад. У Львові він один з найкращих, тому якщо ви його не спробуєте, то назавжди образите місто і наступного разу воно не буде до вас таким поблажливим. Ну і, звісно ж, неможливо відвідати Львів і не спробувати місцевого пива! У Львові є власні пивоварні, які порадують вас різноманіттям сортів та видів цього напою. Львів’яни не пробачать вам, якщо побачать, що ви п’єте пиво не місцевого виробництва або не у фірмових бокалах. Не забудьте про це!

Якщо ви дочитали цю статтю до кінця і у вас, все ж, залишилось бажання відчути себе екстремалом та відвідати Львів — вітаємо! Ви справжній герой! За це вам належить приз! Ви його справді заслужили! Приємним сюрпризом в даному випадку буде те, що все, що ми описали вище — це лише жарт. Львів — одне з найпривітніших та найгостинніших міст України. Звісно ж, тут присутній справжній патріотизм та націоналізм, але люди тут надзвичайно добрі, завжди допоможуть та підкажуть, тому сміливо вирушайте у цю мандрівку і справжні емоції та приємні враження вам гарантовані.

Проте, на всякий випадок, перечитайте цю статтю ще раз, запам’ятайте всі поради, адже всяке може бути)))