08

Apr
2014

Що таке зірковість готеля?

Розміщене від: підтримка/ 1812 0

Вирушаючи в подорож необхідно володіти інформацією про рівень сервісу готелю, в якому бажаєте зупинитись. Тож для зручності вибору туристами готелю, який їх цікавить, усіх їх вирішили розділити на розряди. На сьогоднішній день існує велика кількість різноманітних класифікацій готелів, всього близько тридцяти, кожна зі своєю системою позначень і критеріїв: шведські «ключі», індійські «бали», і звичайно ж «зірки».

Однак, бронюючи готель для поїздки за межами України, слід мати на увазі, що рівень сервісу у готелях з однаковою кількістю зірок може відрізнятись у різних країнах світу. В Італії, наприклад, офіційно заявлена кількість зірок часто свідомо занижується, оскільки чим більше зірок — тим більший стягується з готелю податок. У країнах Сходу клас готелю, навпаки, може бути трохи завищений — зустрічаються навіть 6- або 7-зіркові готелі. Наприклад, в Туреччині існує система клубних готелів Holliday Village (HV1, HV2).

Готелі категорії 1*

Найдешевший вид готелю з мінімумом наданих послуг. Одна зірка переважно означає, що в готелі всі номери однотипні, площею не більше 8-10 квадратних метрів. Зручності знаходяться на поверсі — ванна і туалет, як правило, загальні для кількох номерів, телевізор та холодильник в холі. Щоденне прибирання номерів у таких готелях не передбачене, зміна білизни відбувається раз на 5-7 днів, рушників — раз на 3-4 дні. Харчування, як правило, не надається.

Готелі категорії 2*

Готелі туристичного класу. Зазвичай такі готелі пропонуються туристам на недорогих екскурсійних маршрутах. У таких готелях є кілька типів номерів. Обслуговування дуже схоже на сервіс, який пропонують готелі 1*, лише білизну змінюють тут кожні 6 днів. Туалет і ванна кімната зазвичай знаходиться в номері. Також повинні пропонувати варіанти харчування в ресторанах і кафе, які розміщуються в готелі.


Готелі категорії 3*

Починаючи з категорії 3* і вище в номері обов’язково повині бути туалет і ванна кімната, туалетний столик, підставка для багажу, радіо, тощо. В більшій частині тризіркових готелів, за виключенням тільки найдешевших, є телевізор і кондиціонер. Постільна білизна змінюється 2 разина тиждень. Рушники змінюють щоденно. В ванній кімнаті є тільки мило. В деяких готелях можна попросити праску. На території готелю може бути автостоянка, яка знаходиться під охороною, ресторан, перукарня, бізнес-центр, пункт обміну валют, якщо це курортний готель – в ньому може бути басейн. Площа кімнат від 10-12 кв.м. Працівники готелю вдягнені у форму. На території тризіркового готелю має бути бар або ресторан, де у вас буде можливість поснідати. Ви зможете обміняти валюту і скористатися послугами пральні, віддати в чистку одяг і взуття. В такому готелі повинно бути не менше двох об’єктів, що надають додаткові послуги: тренажерний зал, басейн, сауна, масажний кабінет, перукарня, а також бізнес-центр або конференц-зал. Наприклад https://verhovina.ua/ukr

Готелі категорії 4*

Готелі категорії 4* надають високий рівень сервісу. Вони розраховані на людей з середнім по європейським міркам достатком. Зазвичай такі готелі розташовані в центрі міста або на першій лінії пляжу. У готелі має працювати цілодобовий бар або ресторан, а дуже часто — навіть кілька. Клієнтів додатково обслуговують пральня, пункт обміну валют, бізнес-центр, обов’язковою є наявність фітнес-центру з сауною і басейном. На території готелю або поруч з нею буде розташована стоянка для автомобілів. В номерах є міні-бар, кондиціонер, телефон, сейф, фен, шампунь, гель для душу. Білизна і рушники змінюються щодня. Площа номера складає, як правило, не менше 13 квадратних метрів.

Часто в готелях 4* є номери студіо, с’юти і т. п., які мають покращене планування. Деякі готелі категорії 4* майже нічим не відрізняються від 5*, вони спеціально собі присвоюють нижчу категорію, щоб скоротити податкові витрати.

Готелі категорії 5*

Виглядають і пропонують майже такий набір послуг як і 4* готелі, але мають більш якісний рівень. В номерах може бути два санвузола і телефоний апарат в ванній кімнаті. Площа номеру не менше 16 кв.м.

Готелі категорії 5* повністю відповідають стандарту. Мають велику інфраструктуру: декілька барів і ресторанів (з європейською і національною кухнею), нічний клуб, магазини, перукарні і косметичні кабінети, пральні, фітнес-зали і бізнес-центри, басейни. Номери від одномісних з одним ліжком до багатокімнатних апартаментів. Для ділових людей є executive-suites – з багатоканальним телефоним зв’язком, комп’ютером, факсом і кімнатою для переговорів. В номері є все: кондиціонер, міні-бар, телефон, кольоровий телевізор і т.д. Велика ванна кімната з біде, великою ванною, часто з джакузі і окремою душовою кабіною. У ванній широкий арсенал косметичних засобів, а також банні халати і кімнатні тапочки.

Важливим фактором, за яким оцінюється зірковість готелю є його місцерозташування. Якщо готель розташований в центрі міста, або біля станцій метро, то з нього буде зручніше здійснювати екскурсії.. Для Європи є характерним , що чим ближче до готелю визначні пам’ятки, тим дорожча вартість проживання у ньому. А на рівень «зірковості» курортних готелів впливає, яка лінія пляжу у нього, і чи бередбачені безкоштовні лежаки і парасольки на пляжі. В арабських країнах навіть готелі рівня 3* мають свій власний пляж, а ось на дорогих європейськихї куртах тільки готелі рівня 4 – 5 *.

Згідно з уявленнями всесвітньої туристичної організації (WTO), готель будь-якої категорії повинен відповідати вимогам безпеки і гігієни, забезпечувати цілодобовий сервіс, невідкладну медичну допомогу, збереження цінностей, прання постільної білизни , почтові послуги.